Köpek Sahiplendirme

Batman İl Milli Eğitim Müdürü: Birinci sınıf ve anasınıfları için okullarımız hazır

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batman İl Milli Eğitim Müdürü: Birinci sınıf ve anasınıfları için okullarımız hazır
Abone ol
Batman İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, 15 Temmuz Şehitleri Anaokulunu ziyaret edip pandemi şartlarına uygun hale getirilen sınıflarda incelemelerde bulundu.

Kurtaran, burada yaptığı incelemelerde 21 Eylül’de ilde okulların yüz yüze eğitime hazır olduğunu belirtti.

Okulların açılması ile ilgili konuşan Kurtaran, okullardaki tüm çalışmaların neredeyse tamamlandığını söyledi.

“Yüz yüze eğitim kademeli başlayacak”

Yüz yüze eğitimin kademeli şekilde başlayacağını ifade eden Kurtaran, “Bakanlığımızın 21 Eylül’de yüz yüze eğitimi okul öncesi birinci sınıflarla başlama kararıyla beraber, ilimizde de inşallah 21 Eylül itibariyle birinci sınıftaki çocuklarımızı ve okul öncesi öğrencilerimizi yüz yüze eğitime başlatacağız. Tabi bu seyreltilmiş bir eğitim olacak. İlimizde 326 ilkokulumuz ve 39 anaokulumuzda ve bünyesinde de anasınıfı bulunan 200 kadar ilkokulumuzda toplam 14 bin anasınıfı öğrencimiz ve 14 bin 500 ilkokul birinci sınıf öğrencimiz inşallah yüz yüze eğitime kademeli bir şekilde 21 Eylül itibariyle başlayacaklar. Bununla ilgili olarak okullarımızda tüm çalışmalar hemen hemen tamamlandı.” dedi.

“Okullarda tüm tedbirlerimizi alıyoruz”

Önümüzdeki hafta eksikliklerini tekrar gözden geçireceklerini dile getiren Kurtaran, “Bakanlığımızın Sanayi Bakanlığıyla beraber geliştirdiği bir ‘Hijyeni Sağlama ve Enfeksiyonu Önleme Kılavuzu’ var. Aynı zamanda Türk Standartları Enstitüsü tarafından da onaylanan bu kılavuz doğrultusunda okullarımızda, okul idarecileriz, öğretmenlerimiz, personellerimizle bu kılavuz doğrultusunda gerekli bütün hazırlıklar yapıldı, yapılmaya devam ediyor. Tabi bu süreçte okullarımıza velilerimizi davet ediyoruz, velilerimizin gelip okullarımızı görmelerini istiyoruz. Aynı zamanda velilerimiz gelip çocuklarının kitaplarını da alıyorlar. Bu süreçte okullarımızdaki temizliği, sağlıkla ilgili aldığımız tedbirleri, hijyenle ilgili aldığımız tedbirleri de yerinde müşahede ediyorlar.” diye konuştu.

“Velilerimiz endişe duymasın”

Konuşmasının devamında Kurtaran şunları söyledi: “İnşallah velilerimiz hiçbir endişe duymadan çocuklarımızı 21 Eylül itibariyle anasınıfı, okul öncesi, birinci sınıf öğrencilerimizi okullarımıza getirip bize sağ salim teslim ederler. Biz de onları en güvenli şekilde bir hafta boyunca uyum eğitimine tabi tutacağız. Her zaman söylüyoruz, okullar en güvenli yerlerdir. Öğretmenin yanı her zaman en güvenli yerdir. Bu manada hiçbir velimizin en ufak bir tereddüdü olmasın.”(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İstanbulda kurallara uymayan 7 bin 53 kişiye işlem uygulandıÖnceki Haber

İstanbulda kurallara uymayan 7 bin 53 ki...

Ağrı Müftüsü Topçu: Coronavirus sürecinde Allaha sığınmayı ihmal etmeyelimSonraki Haber

Ağrı Müftüsü Topçu: Coronavirus sürecind...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar