Batman İl Genel Meclisi’nde ’kura’lı seçim!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batman İl Genel Meclisi’nde ’kura’lı seçim!
Abone ol
Batman’da iki adaylı gerçekleşen 22 üyeli İl Genel Meclisi’nin gizli seçimlerinde AK Partili ve HDP’li adaylara ikişer kez eşit oy çıkınca kura ile yapılan seçimlerde başkanlığa, mevcut başkan Abdulvahap Akbaş seçildi.
ücretli

BATMAN (İGFA) - Batman İl Genel Meclisi'nde iki adaylı gerçekleşen seçimlerde mevcut başkan AK Partili Abdulvahap Akbaş yeniden İl Genel Meclis Başkanı oldu. 

İl Genel Meclis Toplantı Salonunda İl Genel Meclis Başkanlığı seçimi gerçekleştirildi. AK Parti grubundan Abdulvahap Akbaş'ın tekrar aday olduğu genel kurulda HDP grubundan ise Semra Güneş aday oldu. Yapılan ilk tur gizli oylamada 11'er oy alan adaylar, yapılan ikinci tur oylamada da eşitlik bozulmayınca yasa gereği kura çekimine gidildi.

İl Genel Meclisi'nde gerçekleştirilen kura çekiminin ardından Abdulvahap Akbaş tekrar İl Genel Meclis Başkanı olarak seçildi. Başkan seçiminin ardından 1. ve 2. başkan vekilliği seçimlerinde de kura çekimine gidildi. 1. Başkan vekilliğine AK Parti grubundan İsmet Çelik, 2. başkan vekilliğine de AK Parti grubundan Hüseyin Yılmaz seçildi. 

İl Genel Meclis Başkanlığı asil katip üyeliklerine HDP gurubundan İhsan Direk, AK Parti grubundan Ömer Güzel 22'şer oy ile seçilirken, HDP grubundan Ayhan Akın, AK Parti grubundan Kudbeddin Aslan ve Nezir Sonğur yeni döneme ilişkin encümen üyesi oldular.


Lüleburgaz’da ’şeffaf’ meclisÖnceki Haber

Lüleburgaz’da ’şeffaf’ meclis

Saadet Partisi’nin yeni ittifakı: ’Geçim İttifakı’Sonraki Haber

Saadet Partisi’nin yeni ittifakı: ’Geçim...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar