ücretli reklam

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü: Bağımlılıklarla etkin mücadelemiz başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü: Bağımlılıklarla etkin mücadelemiz başladı
Abone ol
Batman Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, kurum olarak, bağımlılıklarla etkin mücadelelerinin başladığını söyledi.

Mücadeleye kendi bünyelerinde görev yapan 382 personellerini eğitmekle başladıklarını belirten Özperk, herkesin bu konuda duyarlı olmasını istedi.  

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, merkez ve ilçelerde görev yapan tüm personellerine 3 gün süren ‘Bağımlılıklarla mücadele ve farkındalık’ eğitimlerini bitirdi.

Maske, sosyal mesafe ve temizlik kuralları çerçevesinde Seyit Bilal Erkek Yurdu konferans salonunda gerçekleşen eğitimler, Sağlık İl Müdürlüğüne bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığında görevli Psikolog Ömer Işık ve Sosyal Çalışmacı Polat Yıldız tarafından verildi.

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Eğitim, Kültür ve Sosyal Faaliyetler Şubesi Müdür Vekili Celal Altun, merkez ve ilçelerle birlikte 382 personelin ‘Bağımlılıklarla mücadele ve farkındalık’ eğitiminden faydalandığını belirterek, devamının geleceğini ifade etti.

Batman genelinde bağımlılıklarla mücadelede etkin rol almak için büyük çaba sarf edeceklerini belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Mehmet Şafi Özperk, şöyle konuştu:

“Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun dediği gibi, gençlerimizi bağımlılığın hiçbir türüne teslim etmeyeceğiz, bu da kırmızı çizgimiz olacaktır. Gençlerimizin bağımlılıklardan ve zararlı alışkanlıklardan korunması konusunda etkin mücadelemiz kararlılıkla sürecektir. Gençlerimizi hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Gençlerimiz, yalnız olmadıklarını ve olmayacaklarını bilsinler. Biz her zaman onların yanındayız. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bütün imkânlarımızla gençlerimizin yanındayız, onlarla kol kolayız. Ailelerde, çocuklarına sevgilerini, ilgilerini göstermekte cömert olsunlar. Gençlerde ailelerinden uzaklaşmasın ve ailenizle aranıza duvarlar örmeyin. Kimlerle arkadaşlık ettiğinize lütfen dikkat edin. Bütün sıkıntıları birbirimizi severek, gözeterek, aramızda iyiliği, dayanışmayı, paylaşımı yaygınlaştırarak aşabiliriz.”(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şanlıurfada Şire Etkinliği yapıldıÖnceki Haber

Şanlıurfada Şire Etkinliği yapıldı

Sanayi üretimi azaldıSonraki Haber

Sanayi üretimi azaldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar