Köpek Sahiplendirme

Batan botta bulunan baba ve oğlundan haber alınamıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Batan botta bulunan baba ve oğlundan haber alınamıyor
Abone ol
Geçtiğimiz hafta Ege Denizi Rodos Adası'nın batısında bulunan Herke Adası açıklarında sığınmacıları taşıyan botun battığı kazada kaybolan baba ve oğlundan haber alınmıyor.

25 Ağustos'ta Yunanistan Sahil Güvenliği, Ege Denizi'ndeki Rodos Adası'nın batısında bulunan Herke Adası açıklarında sığınmacıları taşıyan botun battığı kazada 92 kişinin kurtarıldığını açıklamıştı. Batan botta bulunan Nusaybinli Berivan Cansu kurtarılarak Yunanistan'a götürülürken, eşi Yunus Cansu (35) ve oğlu Hasan Cansu'dan (4) ise, haber alınamıyor.

Nusaybin'e bağlı Duruca Mahallesi'nde yaşayan Cansu ailesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri ve Dışişleri Bakanlığından yardım bekliyor.

Yunus Cansu'nun kız kardeşi Canan Cansu, ağabeyi ve yeğeninin hayatından endişe ettiklerini, botun batmasından sonra kendilerinden hiçbir şekilde bilgi alamadıklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’ndan yardım talebinde bulunan Cansu, "Tüm yetkililere sesleniyorum, lütfen bize yardım edin. Elimiz kolumuz bağlı, çok çaresiziz, ne yapacağımızı bilemiyoruz. Ağabeyimden haber alamıyoruz. Marmaris'ten Yunanistan'a giden teknede ağabeyim Yunus ve oğlu Hasan kayıplar. Kendileri nerede? Sağ mı ölü mü? Bilmiyoruz. Lütfen bize yardım edin. Kimse bize bir bilgi vermiyor. Annemin yüreği yanmasın, başka annelerin de yüreği yanmasın." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Dışişlerinden PKK/YPGye yakın oluşumlarının Rusya tarafından davet edilmesine tepkiÖnceki Haber

Dışişlerinden PKK/YPGye yakın oluşumları...

MSB’den Askeri Öğrenci Temini duyurusuSonraki Haber

MSB’den Askeri Öğrenci Temini duyurusu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar