Başkan Vekili Aslan İMKB Fen Lisesi öğrencileriyle yemekte bir araya geldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Vekili Aslan İMKB Fen Lisesi öğrencileriyle yemekte bir araya geldi
Abone ol
​İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, İMKB Fen Lisesi öğrencileriyle buluştu. Aslan, “Şimdi çok iyi üniversitelerde okuyanlar bile işsiz kalabiliyor. O yüzden sonuç odaklı ekonomik özgürlüğünüzün olacağı meslekleri seçin” dedi.

Mahalle, aile, esnaf buluşmalarının yanı sıra gençlerle de bir araya gelen Van'ın merkez İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonunda bu kez ilçeye bağlı İMKB Fen Lisesi 12’inci sınıf öğrencileriyle yemekte bir araya geldi.

Samimi bir ortamda gerçekleşen buluşmada Başkan Vekili Aslan, gençlerle tek tek tanışarak okumak istedikleri üniversiteler ve yapmak istedikleri mesleklerle ilgili sohbet etti.

“Bilime katkı sunacağınız meslekler seçin”

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Aslan, her hafta gençlerin yer aldığı farklı STK’larla, sektörlerle bir araya geldiklerini belirterek, “Bire bir tanışma ve duygularımızı düşüncelerimizi ifade etme fırsatı buluyoruz. Her bölüm, her meslek kendine göre özeldir ama bana göre iki kadim bölüm var, Hukuk ve Tıp. Puanınız yetiyorsa eğer bence bu iki bölümden birini okuyun. Bunlar, bilime katkıda bulunacağınız bölümler. Tıp okurken sürekli yeni şeyler öğreniyorsunuz, Hukuk Fakültesinin de yelpazesi geniş hâkim, savcı, avukat olabiliyorsunuz. Birçoğumuz orta direk diye tabir edilen ailelerin fertleriyiz. Ailelerimizin bizden beklentisi var. Ekonomik özgürlüğümüzü kazanmamız gerekiyor. Şimdi çok iyi üniversitelerde okuyanlar bile işsiz kalabiliyor” dedi.

"Fantezi bölümler seçmeyin"

Öğrencilere tüm insanlığı kapsayacak kutsal hedeflerinin olması gerektiğini anlatan Başkan V. Sinan Aslan, şöyle konuştu: “Hayatımın en güzel yılları lise yıllarıydı, o dönemki arkadaşlarımla hala görüşüyorum. Bu arkadaşlarımın birçoğu belli bir birikimde ve nitelikteydi ve hepsi güzel yerlerde çalışıyor. Lise arkadaşlığı kıymetlidir. Size tavsiyem işinizi en güzel şekilde yapın. Benim çok değer verdiğim bir söz var: ‘Israr başarıyı getirir.’ Bu söz her dönem çok hoşuma gitmiştir. İlk sene istediğiniz yeri kazanamazsanız mutsuz olmayın bir sene daha disiplin içinde çalışın istediğiniz üniversiteyi, fakülteyi kazanın. Fantezi bölümler seçmeyin. Aramızda çok zeki arkadaşlar var ama ısrar etmiyor. Hepinizin belli potansiyeli var. Güzel okullar kazanacağınıza inanıyorum.” (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Tartıştığı arkadaşı tarafından silahla vurulan genç hayatını kaybettiÖnceki Haber

Tartıştığı arkadaşı tarafından silahla v...

Malatyada Covid-19 tedbirleri kapsamında onlarca kişiye cezai işlem uygulandıSonraki Haber

Malatyada Covid-19 tedbirleri kapsamında...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar