Başkan Coşkun: “ÖSYM'nin sorumsuz tavrını kınıyoruz”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Coşkun: “ÖSYM'nin sorumsuz tavrını kınıyoruz”
Abone ol
Dün Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren adaylara, cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen şarkıcıyı sormasına her kesimden tepkiler artarak devam ediyor.

Şanlıurfa Eğitim Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, milyonlarca gencin hayatlarının dönüm noktası olan YKS’deki cinsi sapkınlığa verdiği destekle bilinen Mabel Matiz sorusuna tepki gösterdi.

YKS’de sorulan sorunun bir tesadüf olmadığını belirten Coşkun, “Biz geleceğimiz olan gençliğimize rol model olarak Mabel Matiz'i örnek verelim öyle mi? ÖSYM'nin yaptığı, milyonlarca gencimizin hayatlarının ilk basamağı olan katıldıkları YKS sınavının Türkçe sorularında Mabel Matiz'e yer vermesi bir tesadüf mü? Yoksa bilinçli bir algı mı? Toplumun değer yargıları ile alay eden, sapkın bir düşüncenin savunucusu olan malum kişiyi, gençliğin bilinçaltına enjekte etme operasyonu mu?" diye sordu.

Öğrencilere kendi değerlerine uygun sorular sorulmamasına anlam veremediklerini belirten Coşkun, "Neden nitelikli metinler, ahlak, edep, ezan, memleket, saygı ve sevgi içeren şiirler varken, ne olduğu belirsiz ifadelerin soru kökü olarak sorulması manidardır. Yunus Emreler, Aşık Veyseller, Mehmet Akifler, Cemil Meriçler, Sezai Karakoçlar... Neden sorulmaz? ÖSYM'yi bu sorunlu ve sorumsuz tavrından dolayı kınıyoruz.” ifadelerini kullandı.

jab
Anahtar Kelimeler:
Kanada'da Kovid-19 vaka sayısı 104 bin 865'e yükseldiÖnceki Haber

Kanada'da Kovid-19 vaka sayısı 104 bin 8...

Kuveytte Kovid-19 vaka sayısı 44 bin 942 olduSonraki Haber

Kuveytte Kovid-19 vaka sayısı 44 bin 942...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar