Başkan Arvas: Diyanetimiz de başkanımız da yalnız değildir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Başkan Arvas: Diyanetimiz de başkanımız da yalnız değildir
Abone ol
Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, bazı haber sitelerinde ve sosyal medyada Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında çıkan kasıtlı haberlerin Diyaneti ve başkanını karalama kampanyasının bir sonucu olduğunu söyledi.

86 yıl aradan sona yeniden ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi'nde okuduğu hutbede "Atatürk’e lanet okuduğu" ileri sürülerek bazı internet haber siteleri ve sosyal medya mecralarında hedef alınan Erbaş hakkında kasıtlı olarak karalama kampanyası başlatıldığını belirten Diyanet-Sen Van Şube Başkanı Nurullah Arvas, yapılan bu çirkin karalamayı kabul etmeyeceklerini söyledi.

Arvas, "Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yeniden ibadete açılması kararlaştırılan Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi'nde ilk cuma namazı Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Erbaş’ın kıldıracağının açıklanması ile birlikte sosyal medya üzerinden linç kampanyaları da maalesef hız kazandı. Genelde dış kaynaklı ve sahte hesaplardan yürütülen linç kampanyasına içerden de bazı çevreler sosyal medya platformlarından destek oldu. Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi'n yeniden ibadete açılmasını bir türlü içlerine sindiremeyenler, diyanetimize diyanetimizin başkanına saldırı dilini kullanarak karalama kampanyasına girişmişlerdir. Erbaş hocamız da diyanetimiz de sahipsiz değildir, yalnız değildir." ifadesini kullandı.

"Bizim medeniyetimiz, vakıf medeniyetidir." diyen Arvas, şunları söyledi:

"Selçuklulardan Osmanlıya sayısız vakıflarımız, vakfiyelerimiz vardır. Vakfiyelerin sonundaki bedduayı bilmeyen yoktur. Erbaş’ın cuma hutbesinde herkes tarafından bilinen bu bedduayı okuyarak vakıf malının amacı dışında kullanılamayacağını vurgulamasını başka türlü yorumlamak, iyi niyet sınırlarını aşan kasıtlı bir karalamanın ta kendisidir. Üstelik bu sadece Ayasofya-i Kebir Câmi-i Şerifi ile ilgili değil, tüm vakıf malları için geçerlidir. Bunu milletimize Diyanet İşleri Başkanımızın hatırlatması kadar doğal ne olabilir? Diyanet İşleri Başkanlığı, ülkemize ve ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan güzide bir devlet kurumumuzdur. Bu güzide kurumumuza ve onun başkanına karşı saldırı dilini kullananları, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olarak niteliyoruz. Diyanet İşleri Başkanlığını itibarsızlaştırmayı bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez." diye konuştu.

Arvas, sözlerinin devamında şunları kaydetti:

"Diyanet İşleri Başkanının üzerinden kurumumuzu hedef aldıklarının farkındayız. Bizler bu davanın sahipleriyiz. Diyanet İşleri Başkanlığımızın dünyada ve Türkiye’de sergilediği misyon ve sorumluluğun bazı odakları rahatsız ettiğini iyi biliyoruz. Müslüman dünyasının adeta ümidi durumuna gelmiş olan başkanlığımızın çalışmalarını sekteye uğratmak, itibarsızlaştırmaya kalkmak, dünden bugüne alışıla gelmiş bir saldırı sistemi haline getirilmiştir. Birliğin, dirliğimizden geldiğini, dirliğimizi bozguna uğratmaya çalışanlara da izin vermeyeceğimizi dün nasıl ki kararlı bir şekilde dile getirdiysek, bugün yine aynı kararlılıkla dile getirmeye devam edeceğiz. Türkiye adına aydınlık yarınlardan bahsedebilmek için bizim bir ve bütün olmamız gerekir. Diyanet İşleri Başkanlığına çamur at izi kalsın, diyenlerin çoğaldığı, şer için konuşanların günden güne arttığı bu günlerde, bilgi sahibi olmadan, fikir üretenlere inat, dünyanın en ücra yerlerine Türkiye’nin nişanesini taşıyan diyanetine ve başkanına sahip çık!" çağrısında bulundu. (İLKHA)

jab
Anahtar Kelimeler:
Mardin'de bir PKK'lı tutuklandıÖnceki Haber

Mardin'de bir PKK'lı tutuklandı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı yapıldıSonraki Haber

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Top...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar