Köpek Sahiplendirme

BAŞGADdan Cumhuriyet gazetesi sözde yazarına suç duyurusu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
BAŞGADdan Cumhuriyet gazetesi sözde yazarına suç duyurusu
Abone ol
Batman Şehit ve Gazi Aileleri Derneği (BAŞGAD) Başkanı Şeyhmus ÖZCAN, köşe yazısında Batmanlılara hakaret ettiği gerekçesiyle Cumhuriyet gazetesi sözde yazarı Işıl Özgentürk hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

BAŞGAD Başkanı Şeyhmus Özcan tarafından Batman Cumhuriyet Başsavcılığa sunulan suç duyurusu dilekçesinde Işıl Özgentürk'ün "Porno çukurunda debeleniyoruz" başlıklı köşe yazısında Batmanlılara hakaret edildiği belirtildi.

Konuya ilişkin açıklama yapan Özcan, Cumhuriyet gazetesi sözde yazarı Özgentürk'ün 30 Ağustos'ta kaleme aldığı yazının Batmanlılara yönelik iftira ve hakaret içerdiğini belirtti. Özcan, sözde yazar, gazetenin editörü ve soruşturma neticesinde tespit edilecek kişiler hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

Özcan, STK veya kurumların istatistiğine dayanmadan bir şehrin tamamını karalamanın gazetecilik olmadığını ifade ederek, “Gazetecilik ince elenip sık dokumayı gerektirir. Bir STK veya kurumun raporuna veya adli bir istatistiğe dayanmadan bir şehrin tamamını zan altında bırakacak ya da karalayacak bir yazı yazmak gazetecilik değildir. Suç duyurusunda bulunduk.” diye konuştu.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İstanbulda temmuz ihracatı 2020nin en üst seviyesindeÖnceki Haber

İstanbulda temmuz ihracatı 2020nin en üs...

Gaziantepte 100 kilo eroin ele geçirildiSonraki Haber

Gaziantepte 100 kilo eroin ele geçirildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar