Barodan, Özgentürk ve Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni hakkında suç duyurusu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Barodan, Özgentürk ve Cumhuriyet gazetesi genel yayın yönetmeni hakkında suç duyurusu
Abone ol
Köşe yazısında Batmanlı kızlara yönelik ağır hakaret, iftira ve mesnetsiz iddialara yer veren Cumhuriyet gazetesi sözde yazarlarından Işıl Özgentürk’e tepkiler sürüyor.
ücretli

Batman Barosu, “Halkın bir kesimini, bölge farklılığına dayanarak basın yolu ile alenen aşağılama” suçlamasıyla Cumhuriyet gazetesi sözde yazarlarından Işıl Özgentürk ve gazetenin genel yayın yönetmeni Aykut Küçükkaya hakkında Batman Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Batman Barosu adına Avukat Nuri Mehmetoğlu tarafından Batman Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Işıl Özgentürk tarafından “Porno Çukurunda Debeleniyoruz” başlıklı bir yazı yazıldığı ve yazıda Batmanlıların aşağılanıp, halka hakaret edildiği belirtildi.

Yazının herhangi bir sosyal, toplumsal, antropolojik veya başka bir bilimsel inceleme veya araştırmaya dayanmadığı gibi somut bir bilgiye de dayanmadığı aktarılan dilekçede, şu ifadelere yer verildi:

“Yazıda anlatılanların Batman’da geçtiği ve Batmanlılar tarafından uygulandığı iddia edilerek, bölge ve bölge halkı aşağılanmış ve hakaret edilmiştir. Yazı içeriği incelendiğinde yazıda ‘halkın bir kesimini, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılandığı’ açıktır. Ayrıca yazıda; onur, şeref ve saygınlığını rencide eder nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat edilmekle, (Batman) bölge halkının tamamına hakarette bulunulmuştur. Somut olaydaki söylemler, hakaret suçu kapsamına girmektedir. Hakaretin mağduru Batman'da yaşayan veya Batmanlı olan tüm kişilerdir. Bu bağlamda; kendi adımıza, Batman Barosu adına, Batman’da yaşayanlar adına ve Batmanlılar adına şikâyetçiyiz. Bu nedenlerle, şikayetçi olunanalar hakkında soruşturma başlatılması ve neticede cezalandırılmaları yönünde kamu davası açılması talebi ihtiyacı hasıl olmuştur.”(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
ABDde toplam Covid-19 vaka sayısı 6 milyona yaklaştıÖnceki Haber

ABDde toplam Covid-19 vaka sayısı 6 mily...

Covid-19 tedbirlerine uymayan 2 bin kişiye idari işlem uygulandıSonraki Haber

Covid-19 tedbirlerine uymayan 2 bin kişi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar