Barış Pınarı Bölgesinde 100 ton tohumluk dağıtıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Barış Pınarı Bölgesinde 100 ton tohumluk dağıtıldı
Abone ol
Türkiye tarafından geçen sene Fırat'ın doğusuna gerçekleştirilen "Barış Pınarı Harekatı" ile kontrol altına alınan Resulayn ve Tel Abyad'da, çiftçilerin tarımsal faaaliyetleri destekleniyor.

Tel Abyad ve Resulayn’da, halkın ekonomik olarak kalkınmasına destek veren Türkiye, Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü aracılığıyla bölgedeki tarımsal faaliyetleri koordine ediyor.

Her iki ilçede de Mahalli Meclis koordinesinde sürdürülen tarımsal faaliyetlere danışmanlık ve teknik destek veren Şanlıurfa Valiliği Suriye Destek ve Koordinasyon Merkezi (SUDKOM), Şanlıurfa Tarım ve Orman İl Müdürlüğü koordinesinde çiftçi kayıt sistemi çalışmalarını tamamladı.

Bölgede tarımsal üretimin kaliteli ve verimli yapılması amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Ceylanpınar Tarım İşletmelerinden temin edilen 100 ton sertifikalı buğday tohumluğu, Tel Abyad ve Resulayn’da 50 dekar altında tarımla uğraşan çiftçilere hibe edilerek dağıtıldı.

Tel Abyad’da 60, Resulayn’da 40 ton olarak dağıtılan tohumlukları teslim alan çiftçiler, iklim şartlarının da uygun olmasını fırsat bilerek ekim yapmaya başladılar. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kerkükte 2 petrol kuyusu patlatıldıÖnceki Haber

Kerkükte 2 petrol kuyusu patlatıldı

VEDAŞ faturası az geliyor iddiasıyla esnafa 18 bin TL kaçak bedeli kestiSonraki Haber

VEDAŞ faturası az geliyor iddiasıyla esn...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar