Köpek Sahiplendirme

Balık av sezonu dualarla başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Balık av sezonu dualarla başladı
Abone ol
Yenikapı Balıkçı Barınağı’nda düzenlenen program ile "2020 Yılı Su Ürünleri Av Sezonu" yapılan dualarla başladı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Müftüsü Mehmet Emin Maşalı ve balıkçıların katıldığı programda konuşan Vali Yerlikaya, yeni av sezonunun hayırlı ve bereketli olması dileğinde bulundu.

15 Nisan’dan bu yana bu günü beklediklerini ve" vira Bismillah" diyerek herkesin kısmetinin peşinde gideceğini söyleyen Yerlikaya, “İstanbul'umuz iki Kıtanın buluştuğu dünyada eşi benzeri olmayan 661 kilometre kıyısı olan, Marmara gibi iç denizi olan mübarek bir şehrimiz. Biz denizlerimizde Cenab-ı Allah’ın vermiş olduğu bereketi bereket olarak kasalarımıza, oradan sofralarımıza gelmesini istiyoruz. Bunun için ilmin ışığında meşveretle bu işin ilmine uygun olarak avcılığı yapmalıyız.” dedi.

Usulüne aykırı avcılık yapanlara 600 bin lira ceza kesildi

Avcılığı kuralına uygun yapmayanları ayıklamak için Tarım İl Müdürlüğü'nün koordinasyonunda sahil güvenlik, jandarma ve ilgili kurumların çalışmalarıyla yapılan denetimlerde 600 bin liraya yakın ceza kesildiğini, 56 tonun üzerinde kanuna aykırı yakalanan balıklara el konulduğunu hatırlatan Yerlikaya, 50 tekneye de el konulduğunu ifade etti.

“Evinizden salimen çıkın afiyet ve bol kazançla tekrar yuvanıza dönün”

Yerlikaya, “Bu yıl güzel bir başlangıç yapıyoruz. Bismillah diyoruz. Yarabbi! Biz kısmetimizin, rızkımızın peşinde çıkıyoruz. Bereket sizlerle olsun. Kaza bela bizlerden uzak olsun. Evinizden salimen çıkın afiyet ve bol kazançla tekrar yuvanıza dönün.” diye konuştu.

İstanbul Müftüsü Mehmet Emin Maşalı’nın yaptığı dua ile devam eden programın sonunda bereket niyetiyle denize balık bırakıldıktan sonra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya geminin kaptan köşküne geçerek balıkçıların av sezonuna başlamaları için anons çekti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Oruç Reisin Doğu Akdenizdeki çalışma süresi uzatıldıÖnceki Haber

Oruç Reisin Doğu Akdenizdeki çalışma sür...

Milli Eğitim Bakanı Selçuktan uzaktan eğitim paylaşımıSonraki Haber

Milli Eğitim Bakanı Selçuktan uzaktan eğ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar