ücretli reklam

Bakar Akar, Rus mevkidaşı ile Ermenistan saldırılarını görüştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakar Akar, Rus mevkidaşı ile Ermenistan saldırılarını görüştü
Abone ol
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Rusya Federasyonu Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Millî Savunma Bakanlığından görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada, Akar-Şoygu görüşmesinde Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırısı, İdlib ve Libya başta olmak üzere savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulunulduğu belirtildi.

Görüşmede Bakan Akar tarafından, ateşkesi ihlal ederek sivil yerleşim yerlerine saldıran Ermenistan'ın saldırılarına son vermesinin ve işgal ettikleri topraklardan çıkarılmasının gerekliliği, Azerbaycan'ın çözüm için bir 30 yıl daha bekleyemeyeceği vurgulandı. Akar ayrıca, Türkiye'nin Azerbaycan'ın öz topraklarını geri almak için başlattığı harekatta yanında olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin İdlib’de barışın ve istikrarın sağlanmasına yönelik 5 Mart 2020 tarihinde yapılan mutabakat çerçevesindeki taahhütlerini yerine getirdiğini belirten Akar, görüşmede, masum insanların gönüllü ve güvenli şekilde evlerine dönebilmeleri için Türkiye'nin elinden gelen gayreti göstermeyi devam ettiğini söyledi.

Akar, görüşmede Türkiye ve Libya arasında 500 yıllık tarihi dostluk, kardeşlik bağlarının bulunduğu, Türkiye’nin bölgenin istikrar kazanması için elinden gayreti göstermeyi sürdüreceği, BMGK’nın ilgili kararları kapsamında istikrarlı, bağımsız ve egemen bir Libya'yı desteklediğini kaydetti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Valiz içerisinde sentetik uyuşturucu ele geçirildiÖnceki Haber

Valiz içerisinde sentetik uyuşturucu ele...

Gram altın 490 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştıSonraki Haber

Gram altın 490 lirayla tüm zamanların en...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar