Bakanlıktan kredi kartı aidatlarının iadesine ilişkin açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakanlıktan kredi kartı aidatlarının iadesine ilişkin açıklama
Abone ol
​Ticaret Bakanlığı, Bakanlığın ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarının adları ya da logoları kullanılarak yapılan paylaşımlara itibar edilmemesi gerekitğini belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Pandemi dönemine istinaden bankaların kredi kartı aidat iade işlemleri başlamıştır. İadenizi almak için yukarıdaki linke tıklayın." şeklinde bazı paylaşımların yapıldığı tespit edildiğini ifade etti.

Kredi kartı dolandırıcılıklarına karşı dikkatli olunması gerektiği belirtilen açıklamada, "Bu düzenleme gereği kredi kartlarından kart aidatı alınabilmekte olup, Bakanlığın ya da diğer kamu kurum ve kuruluşlarının adları ya da logoları kullanılarak kredi kartı aidatlarının iadesinin yapıldığını iddia eden sosyal medya hesaplarına itibar edilmemesi, vatandaşlarımızın bu tür dolandırıcılıklara karşı dikkatli olması gerekmektedir. Kart aidatlarına ilişkin olarak alışveriş taahhüdüne bağlı ücret alınmaması ve söz konusu mevzuat hükümlerine aykırılık oluşturabilecek uygulamalarla karşılaşılması halinde öncelikle kart çıkaran kuruluşa başvurulması gerekmektedir." denildi. (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vuralın Covid-19 testi pozitif çıktıÖnceki Haber

İslahiye Belediye Başkanı Kemal Vuralın...

Kürdistan Bölgesi’nde Covid-19 vakalarında düşüş yaşandıSonraki Haber

Kürdistan Bölgesi’nde Covid-19 vakaların...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar