Bakanlar Akar ve Çavuşoğlu Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakanlar Akar ve Çavuşoğlu Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile bir araya geldi
Abone ol
Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Sayın İlham Aliyev ile bir araya geldi.

Millî Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Bakanlar Akar ve Çavuşoğlu’na Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar da eşlik etti.

Bakü’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Her zaman Bakü’de olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz ama bugün özellikle çok mutluyuz. Çünkü kahraman Azerbaycan ordusu Ali Baş Komandanı zatıalinizin önderliğinde kadim Şuşa şehrini işgalci Ermenistan’dan geri almıştır." dedi.

Çavuşoğlu, "Dolayısıyla kahraman Azerbaycan ordusunu, başkomandan olarak sizi ve bu zor günlerde özellikle de Ermenistan’ın gönderdiği füzelere rağmen dik duran ve Ali Baş Komandanı ve kahraman ordusunun arkasında duran kardeş Azerbaycan halkını canı gönülden tebrik ediyoruz. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın da selamlarını özellikle iletmek isterim. Böyle bir mutlu günde, Bayrak Günü’nde burada Bakü’de olmaktan ayrıca mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Millî Savunma Bakanı Akar da Türkiye ve Azerbaycan’ı kederde ve kıvançta daima bir ve beraber olan kardeş iki ülke olarak nitelendirdi.

 İki ülkenin ebediyen ‘İki devlet bir millet’ olduğunu ifade eden Bakan Akar, "Azerbaycanlı kardeşlerimizi 30 yıldır işgal altındaki öz topraklarını kazanmak için giriştiği mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Can gardaşlarımız Azerbaycan Türkü’nün haklı davasında bugün olduğu gibi yarın da gardaşlarımızla beraber olacağız. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri; kendi başına zaferi elde edebilecek, işgal altındaki öz topraklarını kurtaracak azim ve kararlılıkla birlikte buna da muktedir olduğunu tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir." dedi.

 Görüşmeye Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov ile Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov da katıldı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir depremi CHPnin enkaz altında kaldığı bir depremdirÖnceki Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İzmir depremi CHP...

TÜBİTAK Başkanı Mandaldan Coronavirus aşısı açıklamasıSonraki Haber

TÜBİTAK Başkanı Mandaldan Coronavirus aş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar