Bakan Soylu: Erdoğan kadın hakları konusunda bir zihniyet devrimcisidir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Soylu: Erdoğan kadın hakları konusunda bir zihniyet devrimcisidir
Abone ol
Bakan Soylu Recep Tayyip Erdoğan, kadın hakları konusunda zihniyet devrimcisidir.dedi.
ücretli

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın muhalefet partilerini eleştirirken başörtülü kadınlar için kullandığı 'vitrin mankeni' ifadesine tepki gösteren İYİ Parti lideri Meral Akşener'e yanıt İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi.

Erdoğan'ın muhalefetin "Vitrin mankeni gibi başörtülü kadınları yanına alarak vatandaşı kandırdığı" şeklindeki açıklamasına Akşener'den "Çıkıp utanmadan kadınlara hakaret edeceğine, git önce görevini yap, kadınların güvenliğini sağla" diye tepki göstermişti. Soylu Akşener'e Twitter hesabından şöyle yanıt verdi: 

 "Söylediği söz ağırıma gitti. Recep Tayyip Erdoğan, kadın hakları konusunda zihniyet devrimcisidir. Faşist bir zihniyeti körü körüne savunmak adına niteliksiz saldırmak Allah'ın gücüne gider. Bir siyasetçinin başına gelebilecek en büyük musibet, bugün yanında bulunduklarına alet olmaktır... Siyasi tarihimizde bunların kullandığı kimse iflah olmadı... Allah kurtarsın."

NE OLMUŞTU? 

Fikri Sağlar katıldığı bir programda türban üzerinden açıklamalarda bulunmuş ve "Türbanlı bir hakimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı sonrası basının sorularını yanıtlarken, Sağlar'ın bu açıklamasına tepki gösterdi ve "Bunu bu zatın kendisine sormak lazım. Bu zat bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı. Bu CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır. Oy almak için bazı yerlerde başörtülü birkaç kişiyi de vitrin mankeni gibi getirip koymak kimseyi inandırmıyor. Bay Fikri daha çok mesafeler alacağız sen çağın dışında kaldın, tabi Bay Kemal bir şey söyleyemiyor" ifadelerini kullandı. DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Covid-19 için 55 milyon enjektör alınacakÖnceki Haber

Covid-19 için 55 milyon enjektör alınaca...

Bakanlıklarda ve YÖK'te yeni atamalar Resmi Gazete'de yayınlandıSonraki Haber

Bakanlıklarda ve YÖK'te yeni atamalar Re...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar