Köpek Sahiplendirme

Bakan Soylu DAİŞin sözde Türkiye Emirinin Mahmut Özden olduğunu açıkladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Soylu DAİŞin sözde Türkiye Emirinin Mahmut Özden olduğunu açıkladı
Abone ol
​İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DAİŞ'in sözde Türkiye emiri Mahmut Özden'in yakalandığını ve tutuklandığını açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DAİŞ'in sözde Türkiye emiri Mahmut Özden'in yakalanmasına ilişkin Giresun'daki gazetecilere açıklama yaptı.

Eylem yapacağını değerlendirdikleri bir DAİŞ mensubunun kaleşnikofla yakalandığını, onun üzerinden ciddi bir araştırma başladığını söyleyen Soylu, "Netice itibariyle Türkiye'de DEAŞ'ın sözde emiri Mahmut Özden'e ulaşıldı. Ve daha da genişletildi ve en nihayetinde evinde yapılan aramalarda ve diğer yerlerde yapılan aramalarda dijital materyallere  ve bilgisayarına el konuldu." dedi.

Mahmut Özden'in bilgisayarından da elde edilen süreçlerde gerek Irak gerekse Suriye'den sürekli talimatlar aldığını söyleyen Soylu, "10-13 kişilik gruplar oluşturmak suretiyle Türkiye'de eylem ve hareketlilik ortaya koyacağı görüldü. Bir takım silahların, mühimmatların gömüleceği yerler ve bunların kimlerle irtibatlanacağı ve yine aynı zamanda bir takım grupların özellikle Türkiye'ye ekonomik zarar verebileceği değerlendirilen gruplara eylem yapmak, aynı zamanda bununla birlikte siyasilerin ve devlet adamlarının kaçırılıp Suriye tarafına götürülmesi hususunda bir planlar içerisinde olduğu çok net bir şekilde görüldü. Oradaki aldığı talimatlar ve uygulamalarıyla veya uygulama planlarıyla ele geçirildi."  ifadelerini kullandı.

Operasyonun sürdüğünü söyleyen Soylu, "Onunla bağlantılı elimizde şu anda sorguları devam eden DEAŞ mensupları söz konusu." diye belirtti.

Soylu, "Kafamı karıştıran şu: DEAŞ'ın sözde yapmaması gereken eylemlerin de planlandığını görüyorsunuz. O zaman arkasına bakmak lazım. Kimin motivasyon sağladığına bakmak lazım. Bununla ilgili değerlendirme yapıyoruz. Buna ait riski de bir vesileyle ölçmeye ve buna karşı önlemler almaya çalışıyoruz."  (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Batman İl Milli Eğitim Müdürü: Okullarımız çocuklarımız için güvenli bir ortam olacakÖnceki Haber

Batman İl Milli Eğitim Müdürü: Okullarım...

ABD hem nükleer anlaşmayı hem de çok taraflılığı hedef almıştırSonraki Haber

ABD hem nükleer anlaşmayı hem de çok tar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar