Bakan Selçuktan LGS ve YKS açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Selçuktan LGS ve YKS açıklaması
Abone ol
Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Bugün için kolay olanı değil, önümüzdeki yılları dikkate alan bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Eğitimi bilen insanların özellikle söylediği şey, müfredatın tümünden sorumlu olunması." dedi.
ücretli

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Coronavirus salgını nedeniyle bir kez daha ara verilen yüz yüze eğitim hakkında değerlendirmelerde bulundu.

LGS ve YKS'de öğrencilerin tüm müfredattan sorumlu olup olunmayacağına ilişkin Selçuk, sürecin dinamik olduğunun altını çizdi.

Bakan Selçuk, yeni tip Coronavirus (Covid-19) nedeniyle geçen dönem LGS ve YKS'nin müfredatına ilişkin düzenleme yaptıklarını ancak o dönem EBA'ya ilişkin alt yapının yeterli olmadığını, şu an ise yeterince kaynak bulunduğunu söyledi.

İhtiyaç hâlinde bir seyreltme yapabileceklerini ifade eden Bakan Selçuk, öğrenme kayıplarından dolayı öğrencilerin yıllar boyunca sorun yaşayabileceğine dikkati çekerek "Bugün için kolay olanı değil, önümüzdeki yılları dikkate alan bir yaklaşıma ihtiyacımız var. Türkiye'nin önümüzdeki yıllar için çok daha büyük kayıplarla muhatap olmaması için bu tür kararları eğitimcilerle iş birliğinde alıyoruz. Bu karar, bürokratik değil. Eğitimi bilen insanların özellikle söylediği şey, müfredatın tümünden sorumlu olunması." diye konuştu.

Bakan Selçuk, öğrenme kayıplarının gelecek iki yıl için yapılacak telafi programıyla giderileceğini de bildirdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kocaelinden Gürpınara gönül köprüsüÖnceki Haber

Kocaelinden Gürpınara gönül köprüsü

İranda Coronavirus vakaları düşüşe geçtiSonraki Haber

İranda Coronavirus vakaları düşüşe geçti

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar