ücretli reklam

Bakan Selçuktan EBAdaki soruna ilişkin açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Selçuktan EBAdaki soruna ilişkin açıklama
Abone ol
​Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Şu anda arkadaşlarımız çalışmanın içerisindeler. Bu altyapı giderek daha da güçlenecek. Bu talebin karşılanması için de her türlü tedbiri alıyoruz." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bazı öğrencilerin EBA'ya erişememesi ilişkin gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Selçuk, "EBA'daki yoğunluk bizim için bir taraftan olumlu bir haber. Çünkü inanılmaz bir talep var. Özellikle yüz yüze eğitimin başladığı günlerde bu talepte büyük bir sıçrama oluştu. Bununla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyorlar. Hepinizin malumu dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraksamalar, aksaklıklar oluyor ve sonra bunlar gideriliyor. Şu anda arkadaşlarımız bu çalışmanın içerisindeler. Ve bu altyapı giderek daha da güçlenecek. Bu talebin karşılanması için de her türlü tedbiri alıyoruz, almaya devam edeceğiz. Bu anlamda EBA destek merkezlerinin sayısı 8 bin 668 oldu, akşama kadar 9 bin olur sanırım. Oralarda da çok rahat bir erişim imkanı olacak. Gereken tedbirler alınıyor." dedi.

Bakan Selçuk, bazı özel okulların bütün öğrencilerini okula çağırdığı yönündeki iddialara ilişkin bir soruya ise "Buna yönelik bir takım iddialar bize ulaşıyor. Ama çok net bir şeyi söylemek isterim. Bununla ilgili bütün takipler yapılıyor ve derhal soruşturma açılması, bu konularla ilgili yaptırımların, cezaların hayata geçirilmesi söz konusu. Bu ulusal düzeyde alınan bir karar. Kısmi olarak çok az da olsa eğer bu karara uymayan okullarımız varsa gereken tedbirler alınır, cezalar verilir." yanıtını verdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
EBA, bilgisayar ve internete rağbeti artırdıÖnceki Haber

EBA, bilgisayar ve internete rağbeti art...

Okullar eğitime başladı peki kırtasiyeciler ne durumda?Sonraki Haber

Okullar eğitime başladı peki kırtasiyeci...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar