Bakan Selçuk'tan ailelere tavsiye: Çocuğunuz kar topu yapsın

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Selçuk'tan ailelere tavsiye: Çocuğunuz kar topu yapsın
Abone ol
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ebeveynlere çocuklarının kar topu yapması konusunda tavsiyede bulundu. Selçuk, "Maddenin hal değişimi, erime donma konuları da öylece çocuğun avucunda durur. Her bir kar tanesinin birbirinden farklı olduğunu anlatırsanız bu, bir fizik sohbeti olur" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kar topu fotoğrafı paylaşarak ailelere tavsiyede bulundu. Bakan Selçuk, Instagram hesabından hesabından, penceresinin pervazındaki karlardan yaptığı kar topunun fotoğrafını paylaşarak, "Konuştukça açılır, açıldıkça derinleşir, derinleştikçe yerini ve demini bulur sohbet" ifadelerini kullandı.

Selçuk kar topu paylaşımında, "Elinize pencere pervazından bir avuç kar alıp çocuğunuza uzatın, kar topu yapsın. Bu, el kaslarını çalıştıran bir motor becerisiyken nişan aldığı yeri tutturmaksa el göz koordinasyonudur. Maddenin hal değişimi, erime donma konuları da öylece çocuğun avucunda durur. Her bir kar tanesinin birbirinden farklı olduğunu anlatırsanız bu, bir fizik sohbeti olur. Buzdolabı neden karlanır diye sorarsanız bu, bir sınav sorusu olur. Kar yağarken etraf neden sessizleşir? İşte bundan, harika bir araştırma konusu olur. Anadolu'nun asırlık kar kuyularından bahsederseniz bu, bize geri dönüşümü anlatmak için iyi bir çıkış noktası olur. Kar topuna bakarken aklıma bu kadarı geldi, konuştukça açılır, açıldıkça derinleşir, derinleştikçe yerini ve demini bulur sohbet. Başlangıcı benden, devamı sizden olsun. İyi pazarlar diliyorum ve kar topumu sizin pencereye doğru atıyorum" DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Bakan Selçuk: “Kısa Çalışma Ödeneği İşlemlerini e-Devlet Üzerinden Hızlıca Tamamlıyoruz”Önceki Haber

Bakan Selçuk: “Kısa Çalışma Ödeneği İşle...

Yılın ilk derbi Maçında Kazanan Beşiktaş olduSonraki Haber

Yılın ilk derbi Maçında Kazanan Beşiktaş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar