ücretli reklam

Bakan Selçuk: Kaygılarınızı öğrencilerin yanında dile getirmeyin

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Selçuk: Kaygılarınızı öğrencilerin yanında dile getirmeyin
Abone ol
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Eğer siz kaygılanırsanız çocuklarımız çok daha fazla kaygılanır. Lütfen çocuklarınızın yanında kaygılarınızı eşinizle, arkadaşınızla çok paylaşmayın." dedi.

Bakan Selçuk, okulların açılmasına saatler kala öğrenci velileriyle sosyal medya üzerinden buluştu. Selçuk, en güvenli yerlerin okullar olduğunu, okulların temizliği için gereken tüm çalışmaların kapsamlı bir şekilde yapıldığını söyledi.

Sınıflarda sosyal mesafe için önlemlerin alındığını, mevcudun yarıya indirildiğini anımsatan Bakan Selçuk, okullarda alınan önlemler, öğretmenlerin bu işi nasıl sahiplendiği görüldükçe velilerin de kaygısının azalacağını, güvenlerinin gelişeceğini dile getirdi. 

Oyunlarla eğlenceli bir şekilde çocukların rahatlaması, sakinleşmesini hedefleyen bir uyum programının oluşturulduğuna dikkati çeken Selçuk, "Öğrencilerimize maske verilecek. Velilerimiz elbette çocukları evden maske ile gönderecek, belki yedek maske de koymak isteyebilirsiniz, koyabilirsiniz ama biz okullarımızda da öğrencilerimize, bütün çalışanlarımıza, görevlilerimize, öğretmenlerimize maske vereceğiz. Bu anlamda bir sıkıntımız yok." açıklamasında bulundu.

Velilere "Lütfen okulun, sınıfların içine girmeyiniz. Bu çok önemli." uyarısında da bulunan Bakan Selçuk, "Bizim çok sakin, rahat bir başlangıca ihtiyacımız var. Çocuklarımızın, öğretmenlerimizin riske girmesini istemiyoruz. Kontrollü ortamda kontrollü iş yapmak istiyoruz. Ama tüm velilerimiz sınıflara gelirse, okulun içine dolarlarsa o kontrolü istediğimiz şekilde yapamayız. Bu nedenle lütfen okul bahçesinin dışında bekleyin. Bilin ki bu işin görevlisiyiz, bu işin peşindeyiz. İyi hazırlandık ve her türlü probleminizde yanınızdayız." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Okullarda yüz yüze eğitim bugün başlıyorÖnceki Haber

Okullarda yüz yüze eğitim bugün başlıyor

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıyorSonraki Haber

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün toplanıy...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar