Köpek Sahiplendirme

Bakan Selçuk: 21 Eylülde yüz yüze eğitim okul öncesi ve birinci sınıflarda olacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Selçuk: 21 Eylülde yüz yüze eğitim okul öncesi ve birinci sınıflarda olacak
Abone ol
21 Eylül'de başlaması beklenen yüz yüze eğitimin detaylarını açıklayan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, birinci sınıflar ilk hafta bir gün, ikinci hafta iki gün okula gideceklerini açıkladı.

Bakan Selçuk, dünyadaki örneklerinin incelendiğini belirterek, "Salgın sürecinin en başından bu yana dünyayı izliyoruz. Hepinizin bildiği gibi, Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulunun değerlendirmeleri doğrultusunda ve bilimsel veriler ışığında kararlar alıyor, bu kararları en doğru şekilde uygulama yoluna gidiyoruz. Avrupa ülkelerinin tamamına yakınında okullar, tüm kademe ve sınıflarda yüz yüze eğitime başladı. Ancak biz, ülkemizde daha kontrollü ve aşamalı bir başlangıçtan yanayız." dedi.

Selçuk, "21 Eylül olarak belirlediğimiz başlangıç tarihinde, yüz yüze eğitim öğretime sadece hâlihazırda zaten açık olan okul öncesi öğrencilerimiz ve okulla duygusal bir bağ kurma ihtiyacında olan birinci sınıf öğrencilerimizle, ilk uyum haftasında 1 gün, daha sonraki haftalarda ise haftada 2 gün olacak şekilde başlayacağız. 21 Eylül'den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusunda süreci yeniden değerlendireceğiz." ifadelerini kullandı.

"Yüz yüze eğitime başlama konusunda veli rızası, bizim için önemlidir." diyen Selçuk, şunları kaydetti:

"Velilerimiz isterlerse öğrenciyi yüz yüze eğitime göndermeme konusunda mazeret beyan edebilirler. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır. Bu kademeler de Sağlık Bakanlığı tavsiye kararları doğrultusunda, sınıf mevcudu yüz yüze eğitim için gruplara ayrılarak azaltılacaktır ve çocuklarımızın okulda kalış süreleri kısaltılacaktır. Eğitim, yüz yüze eğitime ek olarak uzaktan eğitim yolu ile devam edecektir. Böylece hem yüz yüze eğitim hem de uzaktan eğitim imkânları bir arada kullanarak eğitim öğretime devam edilecektir. Sınıf mevcudunda sağlanan azalma, okul servislerine de aynı oranda yansıyacaktır. Yüz yüze eğitimde temizlik ve hijyen konusunda, Sağlık Bakanlığımızın ve Bilim Kurulunun rehberliğinde her türlü tedbiri alıyoruz. Okul hayatını daha önce tecrübe etmemiş olan birinci sınıf öğrencilerimizi; seyreltilmiş sınıflarımız, eğitim programımız, sosyal mesafeye riayet ederek oynayacakları temassız oyunlarımız, titizlikle çalışılmış uyum haftası içeriklerimiz ve elbette ki bu süreci omuzlayacak öğretmenlerimizin gayretleriyle karşılayacağız." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Pakdemirli orman yangınını Radar Komutanlığından takip ettiÖnceki Haber

Bakan Pakdemirli orman yangınını Radar K...

Avrupa Birliği, Kudüs konusunda Sırbistan ve Kosovayı uyardıSonraki Haber

Avrupa Birliği, Kudüs konusunda Sırbista...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar