Bakan Pekcan, İzmir'de zarar gören esnafın borçlarının 1 yıl daha erteleneceğini söyledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Pekcan, İzmir'de zarar gören esnafın borçlarının 1 yıl daha erteleneceğini söyledi
Abone ol
Tsunamiden zarar gören esnafa 50 bin TL’ye kadar TESKOMB üzerinden hibe verileceğini söyleyen Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Halk Bankası üzerinden kredi kullanan esnafın borçlarının 1 yıl daha faizsiz olarak öteleneceğini açıkladı.

İzmir’in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6.6 şiddetindeki depremin ardından oluşan tsunamiden zarar gören esnafı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ziyaret etti. Esnafın sorun ve taleplerini yerinde dinleyen Pekcan, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Yaptığı ziyaretin ardından açıklama yapan Bakan Pekcan, "Biz de Ticaret Bakanı olarak esnafımızın yanındayız. Caddelerin yıkanmasına kadar bakanlıklarımız, kaymakamımız devreye girip gereken her türlü özeni gösterdiler. Sayın Cumhurbaşkanımız açıkladı, zarar gören esnafımıza 50 bin liraya kadar hibe TESKOMB üzerinden vereceğiz. TESKOMB üzerinden Halkbank'tan kredi kullanan esnafımıza kredilerini faizsiz olarak 1 yıl daha öteleyeceğiz." dedi.

"İnşallah böyle felaketleri bir daha yaşamayız." diyen Pekcan, "Böyle afetler yaşamamak için devlet, sivil toplum örgütleri ve millet el ele vererek çalışmalarımızı tam bir iş birliği ve eş güdüm içerisinde sürdürmemiz gerektiğine inanıyorum." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Etiyopya Başbakanı Tigray bölgesindeki silah depolarının bombalandığını söylediÖnceki Haber

Etiyopya Başbakanı Tigray bölgesindeki s...

İzmir'li depremzedeler için yapılacak konutlarda yüzde 50'ye varan indirim hakkıSonraki Haber

İzmir'li depremzedeler için yapılacak ko...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar