Bakan Pakdemirliden çiğ süt tavsiye fiyatına destek açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Pakdemirliden çiğ süt tavsiye fiyatına destek açıklaması
Abone ol
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ocak-Nisan 2021 için geçerli litresi 2,80 lira olan çiğ süt tavsiye fiyatına, Bakanlıkça litre başına 30 kuruş destek verileceğini duyurdu.

Ulusal Süt Konseyi tarafından açıklanan çiğ süt tavsiye satış fiyatına verilecek desteği açıklayan Bakan Pakdemirli, "Ulusal Süt Konseyi 2021 Ocak- Nisan ayları için geçerli çiğ süt tavsiye satış fiyatını 2,80 lira/litre olarak açıklamıştır. Bakanlığımızca da aynı dönemde çiğ süt desteği 30 kuruş olarak uygulanacaktır. Böylece açıklanan bu çiğ süt tavsiye satış fiyatı ve 30 kuruş çiğ süt desteği ile paritenin 1,30’un üzerinde kalmasını sağlamış olacağız." ifadelerini kullandı.

Piyasalardaki karkas alım fiyatlarının üreticilerin büyükbaş hayvan üretim maliyetlerinin altında seyrettiğini belirten Pakdemirli, "Et ve Süt Kurumu, üreticilerin mağduriyetini gidermek için 14 Aralık 2020 Pazartesi günü itibarıyla karkas alım fiyatlarını artırdı. Buna göre, ithal menşeili karkas alım fiyatı 33 kilogram/liradan 35 kilogram/liraya; yerli menşeili karkas alım fiyatı 34 kilogram TL’den 36 kilogram TL’ye çıkarıldı." açıklamasında bulundu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İrandan Tahran-Kabil stratejik iş birliği planına ilişkin açıklamaÖnceki Haber

İrandan Tahran-Kabil stratejik iş birliğ...

Adıyamanda kısıtlama günlerinde Covid-19 denetimi yapıldıSonraki Haber

Adıyamanda kısıtlama günlerinde Covid-19...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar