ücretli reklam

Bakan Koca, Covid-19 salgının yeniden şiddetlendiğini açıkladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Koca, Covid-19 salgının yeniden şiddetlendiğini açıkladı
Abone ol
​Coronavirus vakalarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'de bir ay öncesine göre yüzde 42 artış olduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir Valiliğinde Coronavirus (Covid-19) ile mücadeleye ilişkin açıklama yaptı.

Salgında artışın olduğuna dikkat çeken Koca,  "İzmirde bir ay öncesine göre yüzde 42 vaka artışına şahit olduk. Yaptığımız hızlı ve etkili müdahalelerle bu artışın kontrol altına alındığını ve son bir haftada vaka artışının yüzde 10lara kadar gerilediğini söylemek istiyorum. Bir hafta on gün sonra daha stabil döneme, daha sonra da düşüşe geçmesini bekliyoruz. Bizleri sevindiren diğer bir gösterge, son dönemde İzmirde zatürre oranı yüzde 8,2den 4,9a kadar düştü. Yani yüzde 40 düşüş sağlandı. Hastane yatışlarında da bu anlamda stabil bir döneme girdiğimizi söylemek istiyorum." dedi.

Koca "Hastaların ortalama yaşındaki yükseliş maalesef ağır hastalarımızın ve vefatların da artışına sebep oluyor. Unutulan tedbirler hepimize acı yaşatıyor. Temizlik, maske ve mesafeden taviz veren her ilimizde bu tabloları görüyoruz. İzmir başta olmak üzere bölgeki tüm hemşehrilerimi bir kez daha tedbirlere sıkı sıkıya sarılmaya davet ediyorum" ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bakan Pakdemirli: Türkiye çölleşmeyle mücadele deneyimini diğer ülkelere aktarıyorÖnceki Haber

Bakan Pakdemirli: Türkiye çölleşmeyle mü...

Sürücü belgeleri kimlik kartlarına yüklenecekSonraki Haber

Sürücü belgeleri kimlik kartlarına yükle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar