ücretli reklam

Bakan Koca, Covid-19 aşısı için tünelin ucundaki ışık göründü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Koca, Covid-19 aşısı için tünelin ucundaki ışık göründü
Abone ol
Coronavirus Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Aşı için önümüzde 2-3 aylık süre kaldığına göre tünelin ucundaki ışık göründü." dedi.

Salgında endişe verici olan tespit edilen vakalar değil, tespit edilemeyen vakalar olduğunu belirten Koca, her vakanın hasta olmadığı uyarısında bulundu.

Koca, "Aşı için önümüzde 2-3 aylık süre kaldığına göre tünelin ucundaki ışık göründü. Bazıları bu tünelden kayıp vermeden çıkmak istiyor. Her vaka hasta değil, testi pozitif çıktığı halde hiçbir semptom göstermeyenler var. İz sürücüler olan filyasyon ekibimiz ağırlıklı olarak bunları takip ediyor. Eğer tespit ile izole edilmezlerse salgının yayılmasına yol açarlar." dedi.

Ölüm sayılarının gerçeği yansıtmadığına yönelik kamuoyunda çıkan iddialara da değinen Koca, "Ölüm sayıları ile ilgili korkunç iddialar var. Kayıplarımıza saygı gösterin. Ölüm sayılarıyla skor arayışında olanlar, sayıları gerçeğinden yüksek göstermeye çalışanların dayanağı nedir? Ölüm bildiriminde kullanılan form yeni değildir. 2013 yılından beri kullanılmaktadır. Bu belgede yer alan iki hane önemlidir. Biri ölüm şekli, diğeri ölüm nedenidir. Vefat sayılarıyla ilgili yanıltıcı iddialar bazı belediyelerin açıklamalarına dayanıyor. Belediyelerin verileri kendi illerindeki defin sayılarını ortaya koyar. Ölüm sayısını saklama imkanı yok, 2020'deyiz" ifadesini kullandı.

Son 3 haftada yapılan bölgesel müdahalelerin sonuçlarını gördüklerini hatırlatan Koca, vaka sayılarının düşüşe geçtiğini, toplam 23 ilin sağlık altyapısını inceleme fırsatı bulduklarını, Ankara'da hasta sayısı son 2 hafta içinde yarı yarıya azaldığını kaydetti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Araçta bulunan makak maymunu koruma altına alındıÖnceki Haber

Araçta bulunan makak maymunu koruma altı...

Pompeo: İncirlikten çıkma yönünde bir plan yokSonraki Haber

Pompeo: İncirlikten çıkma yönünde bir pl...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar