Bakan Koca: Biontech aşısı ile ilgili anlaşma imzalandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Koca: Biontech aşısı ile ilgili anlaşma imzalandı
Abone ol
Koca, Biontech ve Pfizer şirketlerinin geliştirdiği aşıyla ilgili anlaşma imzalandığını açıkladı. Koca, mart ayı sonuna kadar 4.5 milyon doz aşının Türkiye'ye teslim edileceğini belirtti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Biontech ve Pfizer şirketlerinin ürettiği korona virüsü (Covid-19) aşısı için anlaşma imzalandığını duyurdu. 

Twitter hesabından açıklama yapan Koca, "BIONTECH aşısı ile ilgili anlaşmanın imzalanmak üzere olduğunu dün sizlerle paylaşmıştım. Bu gece 04.30 itibariyle anlaşma imzalandı. Yapılan anlaşmaya göre bu yıl için ayrılan, depolarda hazır beklediğini PROF. DR. UĞUR ŞAHİN (Biontech CEO'su) hocamızın açıkladığı doz miktarı 550.000 dozdur. Bu miktarın Türkiye’ye yıl sonuna kadar ya da ocak ayı başında gelmesi beklenmektedir" dedi.

Türkiye'ye mart ayı sonuna kadar 4.5 milyon doz aşı teslim edileceğini aktaran Koca, "Anlaşmamıza göre tarafların mutabakatı ile 30 MİLYON doza kadar aynı şartlarda aşı temin edilebilecektir. Gecikmenin nedeni üreticinin aşının üretiminden kaynaklanabilecek sorunlarla ilgili SORUMLULUK KABUL ETMEK İSTEMEMESİYDİ. Bu konuda üreticinin sorumluluğunun sözleşmenin mali büyüklüğü ile sınırlı tutulmasında anlaşıldı" ifadelerini kullandı. 

"Bu aşıyı kullanmak için vatandaşlarımızdan ONAM ALINACAK" diyen Koca, şöyle devam etti: 

"Bu anlaşmanın hayata geçmesinde engellerin ortadan kalkmasında PROF. DR. UĞUR ŞAHİN hocamızın büyük emekleri vardır. Türkiye için yaptığı ayrıcalık unutulmayacaktır. Kendisine milletimiz adına bir kez daha teşekkür ederim." DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Bakan Koca: Yurtdışından gelen yolculara test zorunluluğu getiriyoruzÖnceki Haber

Bakan Koca: Yurtdışından gelen yolculara...

BakanKoca: Vaka sayısı, aktif vaka sayısı ve hasta sayısı düşmeye devam ediyorSonraki Haber

BakanKoca: Vaka sayısı, aktif vaka sayıs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar