Bakan Karaismailoğlu’ndan ’Türksat 6A’ müjdesi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Karaismailoğlu’ndan ’Türksat 6A’ müjdesi
Abone ol
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat 6A yerli haberleşme uydusunun üretim ve entegrasyon süreçlerinin yoğun şekilde devam ettiğini söyledi.
ücretli

BURSA (İGFA) - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu,Ankara'da Uydu Teknolojileri Değerlendirme Toplantısı'nda konuştu. Türksat 5B haberleşme uydusunu bu yılın dördüncü çeyreğinde uzaya fırlatılacağını söyleyen Bakan Karaismailoğlu, Türksat 5A'nın mayıs ayının ilk haftasında 31 derece doğu yörüngesine ulaşacağını kaydetti.

Ocak ayı başında başarı ile fırlatılan Türksat 5A'nın yörünge yolculuğuna devam ettiğini belirten Bakan Karaismailoğlu, "Ekvator'dan 35 bin 160 kilometre uzaklığa ulaşan Türksat 5A, yolculuğunun dörtte üçünü tamamladı. Uydumuz, mayıs ayının ilk haftasında 31 derece doğu yörüngesine ulaşacaktır" dedi.

6A MÜJDESİ

Şu anda tamamen milli imkanlarla geliştirilip üretilmesi planlanan Türksat 6A yerli haberleşme uydumuzun üretim ve entegrasyon süreçleri yoğun bir şekilde devam ettiğini kaydeden Karaismailoğlu, "Şu anda tamamen milli imkanlarla geliştirilip üretilmesi planlanan Türksat 6A yerli haberleşme uydumuzun üretim ve entegrasyon süreçleri yoğun bir şekilde devam ediyor" diye konuştu.


Didimliler’den Bakan Soylu’ya ziyaretÖnceki Haber

Didimliler’den Bakan Soylu’ya ziyaret

Muğla’daki terfi merkezlerinde enerji tasarruflu yenilemeSonraki Haber

Muğla’daki terfi merkezlerinde enerji ta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar