Bakan Fahrettin Koca canlı yayında ilk aşıyı olacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Fahrettin Koca canlı yayında ilk aşıyı olacak
Abone ol
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19'a karşı Çinli Sinovac tarafından geliştirilen CoronaVac aşının, ilk kez kendisine yapılacağını duyurdu.
ücretli

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Covid-19 karşı yürütülecek aşılama süreciyle ilgili olarak Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.

İlk aşıyı örnek teşkil etmesi amacıyla kendisinin ve bazı Bilim Kurulu üyelerinin yaptıracağını belirten Koca, "Birazdan huzurlarınızda hastalığı daha önce geçirmemiş Bilim Kurulu üyelerimizle ilk aşıyı olacağız" ifadesini kullandı.

Yarından itibaren de sağlık çalışanlarının aşılanmasına başlanacağını duyuran Koca, süreçle ilgili olarak da şu bilgileri verdi:

- Aşı adaletle dağıtılacak ve Bilim Kurulu'nun belirlediği öncelik sırasından başka hiçbir uygulama olmayacak. Aşılama programının son derece şeffaf yürütülmesi en büyük önceliğimizdir.

-Aşıların üzerinde bulunan karekod sebebiyle ismine tahsis edilen kişi dışında aşının kullanılması mümkün değildir.

- Tedarik planına uygun şekilde aşılanacak kişiler kendilerine sıra geldiğinde haberdar olacaklar ve randevu alarak aşılarını olmaya gideceklerdir. Vatandaşımızı motive etmesi açısından devlet büyüklerimizin de aşılanmasını Bilim Kurulu yararlı buldu. Devlet büyüklerinin aşılanması örnek teşkil edecektir. DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Online Diyet Yaparak ZayıflayabilirsinizÖnceki Haber

Online Diyet Yaparak Zayıflayabilirsiniz

Sağlık Bakanlığı CoronaVac aşısı için 'Acil Kullanım Onayı' verdiSonraki Haber

Sağlık Bakanlığı CoronaVac aşısı için 'A...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar