Köpek sahiplendirme

Bakan Elvan: Üçüncü çeyrek büyümesinde yurt içi talep artışı etkili oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Elvan: Üçüncü çeyrek büyümesinde yurt içi talep artışı etkili oldu
Abone ol
​Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bu yılın üçüncü çeyreğinde kaydedilen yüzde 6,7'lik büyümede yurt içi talep artışının etkili olduğunu söyledi.

Hazine ve Maliye Bakanı Elvan, bu yılın üçüncü çeyreğinde elde edilen yüzde 6,7'lik büyümeye ilişkin, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden değerlendirmede bulundu.

Elvan, "GSYH yılın 3'üncü çeyreğinde yıllık yüzde 6,7’lik artış kaydetti. Büyümenin öncü göstergeleri, yılın üçüncü çeyreğinde güçlü bir performansa işaret ediyordu." dedi.

"Üçüncü çeyrek büyümesinde yurt içi talep artışı etkili oldu." İfadesine dikkat çeken Elvan, "Oluşabilecek riskleri göz ardı etmiyoruz. Makroekonomik, finansal ve fiyat istikrarını önceleyen politika çerçevemizle; dengeli ve istihdam oluşturan büyüme sürecini sürdürülebilir kılmayı amaçlıyoruz." diye belirtti.

Elvan, şunları kaydetti:

"Üretim ve teknoloji altyapılarımızı yapısal anlamda daha da güçlendirecek adımlar atacağız. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ekonomiyi ilgilendiren tüm kesimlerin sesine kulak verip, ortak akılla hareket edeceğiz." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bir kardinal kıyafetinin değeri 5 bin Avroyu buluyorÖnceki Haber

Bir kardinal kıyafetinin değeri 5 bin Av...

AB: Fahrizade suikastı insan hakları prensiplerine aykırıSonraki Haber

AB: Fahrizade suikastı insan hakları pre...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar