Bakan Akardan Azerbaycan tezkeresine ilişkin açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Akardan Azerbaycan tezkeresine ilişkin açıklama
Abone ol
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kara kuvvetlerinin çalışmalarını tamamladığını en kısa sürede Azerbaycan'daki görevlerine gideceklerini belirtti.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerinin 30 yıla yakın süredir Ermenistan işgalindeki topraklarını geri aldığını belirten Bakan Akar, Karabağ'a ilişkin imzalanan anlaşmaya yönelik, "Rusya ile yaptığımız görüşmeler var. Azerbaycanlı kardeşlerimizin tüm hak ve menfaatlerinin korunması, kollanması konusunda yapılması gereken ne varsa onları yaptık, yapıyoruz." dedi.

Bakan Akar, "Azerbaycan ile ilgili tezkere de çıktı. Hazırlıklarımız tamam. Bu tezkerenin gereği olarak en kısa sürede Mehmetçik, Azerbaycan'daki görevlerinin başına gidecek. Bununla ilgili olarak da özelikle Kara Kuvvetlerimiz çalışmalarını tamamladı. Onların nakliyesiyle ilgili Hava Kuvvetlerimiz de hazır" diye konuştu.

Bazı batılı siyasetçilerin "Azerbaycan ordusu Karabağ'ı yaktı, yıktı" söylemlerine de tepki gösteren Bakan Akar, şunları söyledi:

"Gerçek dışı bu ifadeler tamamen yanlış değerlendirmelerdir. Orada Azerbaycan Ordusu uluslararası hukuka aykırı hiçbir şey yapmadı. Yaptığı şeyin aslı ve esası;  30 yıldan beri işgal altındaki öz topraklarının kurtarılmasından ibarettir. Bunu da herkesin bilmesi lazım. Ulu orta böyle konuşmalarla, Azerbaycan ordusunu suçlamak gibi bir hataya düşmemeleri lazım. Azerbaycan ordusunu 'yakıp-yıkmakla' suçlamak gerçekten büyük gaflet, gerçekten büyük bir hatadır. İnsanın vatanını koruması, işgal altındaki topraklarını kurtarması kutsal bir görev. Azerbaycan ordusunun yaptığı şey bu. Bunun ötesinde Ermenistan ordusu bütün dünyanın gözü önünde, çok aleni bir şekilde göz göre göre Azerbaycan'ın yerleşim yerlerini, şehirlerini bombaladı. Bütün dünya bunu gördü, fakat bazıları hala kör, hala sağır. Bunların çağdaşlıktan, insan haklarından, demokrasi, tarafsızlıktan bahsetmesi gerçekten mümkün değil." (İLKHA) 

Anahtar Kelimeler:
Meteorolojiden Rize, Trabzon ve Artvin için kuvvetli yağış uyarısıÖnceki Haber

Meteorolojiden Rize, Trabzon ve Artvin i...

Adıyamanda Covid-19 tedbirleri nedeniyle halk evde kalmayı tercih ettiSonraki Haber

Adıyamanda Covid-19 tedbirleri nedeniyle...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar