ücretli reklam

Bakan Akar: Türkiye, Azerbaycanı desteklemeye devam edecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Akar: Türkiye, Azerbaycanı desteklemeye devam edecek
Abone ol
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türkiye, halkını ve toprak bütünlüğünü koruyan Azerbaycan ile dayanışma içinde ve onu desteklemeye devam edecek." dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İngiltere merkezli "The Centre for British-Turkish Understanding (CBTU)" tarafından internet üzerinden düzenlenen "Değişen Küresel ve Bölgesel Güvenlik Ortamında Türkiye" başlıklı programa katıldı.

Video telekonferans şeklinde gerçekleşen programda Bakan Akar, Karabağ'daki Ermenistan işgalinin sona ermesi gerektiğini belirtti.

Akar, Erivan'ın bu saldırılarıyla bir kez daha bölgede barış ve istikrarın önündeki en büyük engel olduğunu gösterdiğini kaydetti.

Saldırıların uluslararası hukukun açık şekilde bir ihlali olduğunu ve şiddetle kınadıklarını söyleyen Bakan Akar, "Karabağ ve çevresindeki bölgelerin yasadışı işgali, Azerbaycan'da bir milyondan fazla kişinin ülke içinde yerinden edilmesine yol açtı. Bölgede barış ve istikrarın sağlanması için bu bölgelerdeki Ermeni işgaline son verilmesi gerekiyor. Türkiye, halkını ve toprak bütünlüğünü koruyan Azerbaycan ile dayanışma içinde ve onu desteklemeye devam edecek." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Viranşehirde aracın çarptığı yaya hayatını kaybettiÖnceki Haber

Viranşehirde aracın çarptığı yaya hayatı...

Afganistanda askeri noktaya saldırı: 9 ölüSonraki Haber

Afganistanda askeri noktaya saldırı: 9 ö...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar