ücretli reklam

Bakan Akar: Ermenistan derhal saldırılarını durdurmalı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Akar: Ermenistan derhal saldırılarını durdurmalı
Abone ol
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Ermenistan derhal saldırılarını durdurmalı, Yurt dışından getirdikleri paralı askerleri, teröristleri geri göndermeli ve işgal ettikleri Azerbaycan topraklarını boşaltmalıdır." dedi.

Milli Savunma Bakanı Akar, Ermenistan'ın Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu

"Barışçıl yollarla çözüm diyenler, 'derhal ateşkes' isteyenler, şimdi diyaloğu hatırlayanlar; Dağlık Karabağ ile Azerbaycan’ın yüzde 20’si işgal altındayken,  Hocalı’da barbarlıkla, hak-hukuk tanımadan çocuk, kadın, yaşlı demeden binlerce masum insan katledilirken, milyonlarca insan evinden, yurdundan edilmişken 30 sene, neredeydiler?" sorularını yönelten Akar, Türkiye-Azerbaycan arasındaki münasebetin “iki devlet tek millet” münasebeti olduğunu söyledi.

Akar, "Daima kederde ve kıvançta bir ve beraberiz.  Bugün de Azerbaycanlı kardeşlerimizin öz topraklarını savunmasında yanlarındayız. Ermenistan derhal saldırılarını durdurmalı, Yurt dışından getirdikleri paralı askerleri, teröristleri geri göndermeli ve işgal ettikleri Azerbaycan topraklarını boşaltmalıdır. Böylece ateşkesin, barışın, istikrarın önü açılmalıdır." dedi. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
​Avaşin-Basyan bölgesinde PKKye ait silah ve mühimmat ele geçirildiÖnceki Haber

​Avaşin-Basyan bölgesinde PKKye ait sila...

Erdoğan: Ermenistan, işgal ettiği toprakları terk etmesiyle bölge huzura kavuşacakSonraki Haber

Erdoğan: Ermenistan, işgal ettiği toprak...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar