ücretli reklam

Bağların kentsel dönüşüm projesi bilboardlardaki yerini aldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bağların kentsel dönüşüm projesi bilboardlardaki yerini aldı
Abone ol
Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde uygulanacak kentsel dönüşüm projesi, kentin işlek noktalarında bulunan tanıtım panolarına taşındı.

400 binden fazla nüfusu ile Diyarbakır'ın yüzde 25'ini oluşturan ve 36 ilden büyük olan ilçenin 260 bin nüfuslu eski Bağlar bölgesinin yerinde dönüşümünü hedefleyen projenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak resmiyet kazanmasından sonra projenin ilçeye kazandıracağı avantajlar değişik platformlar aracılığı ile vatandaşlara anlatılıyor.

Sokak sokak, cadde cadde dolaşarak ilçe halkını bilgilendiren Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçedeki tanıtım panolarına ilgi çekici ifadelerle afişler astırdı.

Tanıtım afişlerinde bu proje ile yerinde dönüşüm modeli uygulanarak ilçenin modernize edileceği ve vatandaşların huzurlu yaşam alanlarına kavuşacağı dile getirildi.

İlçenin fiziki, sosyal ve ekonomik yapısı dikkate alınarak buna göre proje hazırlandığını belirten Beyoğlu, sürecin sonunda Diyarbakır'ın kalbinde model bir şehir ve huzurlu bir yaşam alanı ortaya çıkacağını dile getirdi.

Devletin tüm imkanlarıyla buraya seferber olacağını belirten Beyoğlu, "Cumhurbaşkanımızın müjdesi halkımız tarafından sevinçle ve heyecanla karşılandı. Buradaki vatandaşlarımızın talepleri, beklentileri ile sosyal ve ekonomik imkanları esas alınarak proje yerinde dönüşüm modeli olarak tasarlandı. Bu proje sadece Bağlar'ın değil Diyarbakır'ın kaderini değiştirecek. Ortaya modern ve model bir kentleşme, bununla beraber huzurlu ve ferah yaşam alanları çıkacak inşallah." ifadelerini kullanarak projeden duyduğu heyecanı vurguladı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
ABDde Delta Kasırgası Louisiana sahillerine ulaştıÖnceki Haber

ABDde Delta Kasırgası Louisiana sahiller...

Taylandda trenle otobüs çarpıştı: 17 ölü, 30 yaralıSonraki Haber

Taylandda trenle otobüs çarpıştı: 17 ölü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar