Köpek sahiplendirme

Bağlarda bir yıl içerisinde 55 bin metrekarelik yeni yeşil alan oluşturuldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bağlarda bir yıl içerisinde 55 bin metrekarelik yeni yeşil alan oluşturuldu
Abone ol
​Diyarbakır'ın merkez Bağlar Belediyesi, 2020 yılı içerisinde hayata geçirdiği 4 yeni park ve yeşil alan projeleriyle ilçeye toplamda 55 bin metrekarelik sosyal tesis kazandırdı.

Pandemi sürecinde ilçenin yeşil alan ve park çalışmalarını aksatmayarak Bağlar Belediyesi, Bağcılar Mahallesi Mehmed Uzun Caddesi’nde 15 bin metrekarelik yeni park alanı için çalışma başlattı.

Yıl içerisinde Bağcılar bölgesinde iki parkın çalışmalarını tamamlayarak hizmete açan belediyenin, çok amaçlı olarak projelendirilen parkın tamamlanmasıyla 2020 yılında ilçeye kazandırdığı yeşil alan ve park oranı 55 bin metrekareye ulaşacak.

Diyarbakır’ın iklimine özgü ağaç türleri ve yine iklim koşullarına bağlı olarak yetişen meyve ağaçlarının yetiştirilerek farklı bir hava kazandırılacağı projenin ilk aşamasında incelemelerde bulunan Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, gelecek nesillere sağlıklı bir çevre ve huzurlu bir şehir bırakmak için tasarladıkları projeleri hayata geçirdiklerini ifade ederek tüm bunları belediyenin imkanlarıyla yerine getirdiklerini söyledi.

Beyoğlu, "Pandemi sürecinin tüm zorluk ve dezavantajlarına rağmen belediyemizin kaynak ve imkanlarını yerinde kullanarak çok önemli yeşil alan projelerini hayata geçirdik. Bu projemizin tamamlanmasıyla bir yıl içerisinde ilçemize 55 bin metrekare yeni yeşil alan kazandırmış olacağız. Gelecek nesillere sağlıklı ve huzurlu bir çevre bırakmak en büyük hedefimiz ve hayalimizdir. Bu projelerin devamını sağlayacağız inşallah. Halkımızın hizmetkarıyız, onların sadece dualarına talibiz." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İranda Covid-19 nedeniyle 284 kişi daha hayatını kaybettiÖnceki Haber

İranda Covid-19 nedeniyle 284 kişi daha...

Japon bilim adamları: Çay Covid-19u yavaşlatıyorSonraki Haber

Japon bilim adamları: Çay Covid-19u yava...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar