ücretli reklam

Bağlar Halk Kütüphanesi yeniden hizmet vermeye hazırlanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bağlar Halk Kütüphanesi yeniden hizmet vermeye hazırlanıyor
Abone ol
​Diyarbakır'ın merkez Bağlar Belediyesine bağlı Halk Kütüphanesi, pandemi tedbirleri uygulanarak öğrencilere yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Merkez Bağlar ilçesi Şeyh Şamil Mahallesinde bulunan Bağlar Belediyesi Halk Kütüphanesi, pandemi nedeniyle mart ayından itibaren kapatılarak tadilata alındı.

Bağlar Belediyesinin teknolojik imkanlarla donatarak eğitim merkezine dönüştürdüğü kütüphane sunduğu imkanlarla ilçedeki ihtiyaç sahibi öğrencilerin umudu haline gelmişti.

Pandemi süreci başlamadan önce 2020 yılının ilk 3 ayında 2 bin 753 kişi tarafından ziyaret edilen kütüphanede binden fazla kişi ders çalışma imkânı buldu.

Ders çalışmaya gelen öğrencilere belediye tarafından rehberlik hizmeti desteği sağlanırken kaynak kitap ve test kitapları gibi imkanlar da sunuldu.

TYT-AYT Kurslarına Devam

Kütüphane bünyesinde ilk kez geçen yıl oluşturulan ve sunulan teknolojik imkanlarla beraber ücretsiz TYT-AYT kurslarına katılan öğrencilerin 36'sı çeşitli üniversitelere yerleşmişti.

173 öğrencinin kayıt yaptığı kursun önümüzdeki günlerde çalışmalara başlaması bekleniyor.

Kütüphane bünyesinde pandemi koşulları için geçerli önlemleri alarak hizmete devam edeceklerini belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, "Ülkemizi etkisi altına alan Coronavirus nedeniyle mart ayından itibaren çalışmalara ara vermek zorunda kaldık. Yeni dönemde imkanları ve tedbirleri artırarak geleceğin teminatı olan çocuklarımıza hak etmiş oldukları hizmetleri sunmaya devam edeceğiz. Eğitim, en çok hassas olduğumuz konuların başında geliyor." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
ABD, S-400lerin test edebileceği açıklamasından endişe duyduğunu açıkladıÖnceki Haber

ABD, S-400lerin test edebileceği açıklam...

Barış Pınarı bölgesinde 2 PKK/YPGli öldürüldüSonraki Haber

Barış Pınarı bölgesinde 2 PKK/YPGli öldü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar