Köpek sahiplendirme

Bağlar Belediyesinden çok amaçlı dev spor tesisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bağlar Belediyesinden çok amaçlı dev spor tesisi
Abone ol
Diyarbakır merkez Bağlar Belediyesi kente 30 bin metrekarelik alandan oluşan çok amaçlı spor tesisi kazandırmak için çalışma başlattı.

Birçok alanda hayata geçirdiği projelere ve hizmetlere devasa spor kompleksini eklemek için çalışma başlatan Bağlar Belediyesi, 20 ay gibi kısa bir zamanda tamamlayarak gençlerin ve çocukların hizmetine sunmayı planlıyor.

Bağcılar Mahallesi Orhan Doğan Caddesi'nde 30 dönümlük alanda inşa edilecek olan kompleks, açık ve kapalı olmak üzere iki bölümden oluşurken projenin içerisinde birçok spor branşına ait tesis yer alıyor.

Yapılması planlanan spor komleksi içerisinde iki futbol sahası, 2 tenis kortu ve 40 yataklı sporcu konaklama bölümünün yanı sıra basketbol ve voleybol sahaları, fitness salonu, soyunma odaları, toplantı salonları, yemekhane, kafeterya, idari bölümler, bisiklet yolları ve atletizm kros alanı gibi çok sayıda departmandan oluşuyor.

"Geleceğin milli sporcuları burada yetişecek"

Uluslararası standartlar ve milli takım kamp merkezi gibi önemli ölçüler esas alınarak projelendirilen kompleksin belediyenin imkanlarıyla kazandırılacağını belirten Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 20 ay gibi kısa bir zamanda tamamlamayı planladıklarını söyledi.

Spor tesisinden tüm vatandaşların ücretsiz yararlanacağını belirten Beyoğlu, "Amacımız burada hem milli takımlarda yer alacak sporcuları hazırlamak hem de vatandaşlarımızı spor yapma imkanlarına kavuşturmaktır. Bu yüzden birçok özelliği barındıran bu modern ve güzel spor kompleksini inşa ediyoruz." dedi.

Beyoğlu, "20 ayın sonunda inşallah Diyarbakır'ımız yüksek konforlu ve çok amaçlı spor tesisine kavuşacaktır. Projemizi belediyemizin imkanlarıyla hayata geçireceğiz. Genç nüfusun fazla olduğu ilçemize çok yakışacak. Rabbim açılışını ve çocuklarımızın burada mutlu ve huzurlu şekilde spor yapmasını nasip etsin." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Suriye'de 4,1 büyüklüğünde depremÖnceki Haber

Suriye'de 4,1 büyüklüğünde deprem

Mardinde anasınıfı ve anaokulları uzaktan eğitime geçtiSonraki Haber

Mardinde anasınıfı ve anaokulları uzakta...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar