Bağlar Belediyesi Geleceğe Nefes Oluyoruz sloganıyla fidanları toprakla buluşturdu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bağlar Belediyesi Geleceğe Nefes Oluyoruz sloganıyla fidanları toprakla buluşturdu
Abone ol
​Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Milli Ağaçlandırma Bayramında çocuklarla beraber “Geleceğe Nefes Oluyoruz” sloganıyla fidanları toprakla buluşturdu.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Milli Ağaçlandırma Bayramı kapsamında çocuklarla Bağcılar Mahallesi Gökkuşağı Evleri yakınlarında çalışmaları devam edilen 25 bin metrekarelik park alanına fidan dikti.

Beyoğlu, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başlatılan bu proje sayesinde tüm Türkiye'de olduğu gibi Diyarbakır'da da cumhuriyet tarihinin en büyük ağaçlandırma çalışmalarının gerçekleştiğini belirtti.

Son bir buçuk yılda ilçe genelinde hayata geçirilen park ve yeşil alan projeleri sayesinde Bağlar’da 50 bin metrekarelik yeni yeşil alanın hayat bulduğunu belirten Beyoğlu, Diyarbakır’ın iklimine özgü ağaçların tercih edildiğini, oksijen deposu görevindeki alanların kente ayrı bir renk kattığını kaydetti.

"Bağlar’a nefes olacak projeleri hayata geçiriyoruz"

"Geleceğe nefes, dünyaya nefes" diyen Beyoğlu, "Hedefimiz bu düşünceyi tüm vatandaşlarımıza ulaştırarak burada bir bilinç oluşturmaktır. Bunda da başarılı olduğumuzu rahatlıkla söyleyebilirim. Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlatılan proje kapsamında yılda ortalama 350 milyon fidan üretip orman varlığımızı ülke olarak 1,9 milyon hektar artırarak 22,7 milyon hektara yükselttik. Son 18 yılda ülke olarak 5,4 milyon hektar alanda ağaçlandırma ve erozyonla mücadele iyileştirilmesi yapılarak 5,1 milyon fidan toprakla buluşturuldu. Çalışmalarımıza destek veren halkımıza teşekkür ediyorum." diye belirtti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Van'da PKK'ye ait silah ve uyuşturucu ele geçirildiÖnceki Haber

Van'da PKK'ye ait silah ve uyuşturucu el...

Van Umut Kervanı 280 aileye ayakkabı yardımında bulunduSonraki Haber

Van Umut Kervanı 280 aileye ayakkabı yar...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar