Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu, engelli aileleri ziyaret etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu, engelli aileleri ziyaret etti
Abone ol
Diyarbakır merkez Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle ilçede engelli bireylerin yaşadığı aileleri ziyaret ederek gönüllerini aldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde engelli bireyleri ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Körhat Mahallesi’nde yaşayan Güntür ailesinin 17 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğu ile yakından ilgilenerek sağlık durumu hakkında ailesinden bilgi aldı.

Sur olayları sırasında mağdur olarak Bağlar’a taşınmak mecburiyetinde kalan Çelik ailesinin 8 yaşındaki zihinsel engelli kız çocuğunun yaşadığı eve gerçekleştirilen ziyarette duygu dolu anlar yaşandı.

Eşi Dürdane Beyoğlu’nun da katıldığı ziyaretlerde Beyoğlu, son olarak Arslan ailesini ziyaret ederek babanın işitme engelli olduğu ailenin fertleriyle dertleşti. Anne ve babanın bina görevlisi olarak çalışıp ailenin geçimini sağlamaya çalıştığı Arslan ailesine destek sözü veren Beyoğlu, beraberinde getirdiği hediyeleri takdim ettikten sonra ayrıldı.

Engelli vatandaşların sahiplenilmesi ve yaşamın her alanına kazandırılması çalışmalarına tam destek vererek bunu uygulamalarıyla gösteren bir anlayışa sahip olduklarını belirten Beyoğlu, "Bunun gereğini yapmak hem yüce dinimiz İslam'ın hem de kültürümüzün gereğidir. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm sorun ve sıkıntılarını çözmede kardeşlerimizin yanında olacağız. Bundan kimsenin endişesi olmasın." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adıyamanda 108 ev daha Covid-19 nedeni ile karantinaya alındıÖnceki Haber

Adıyamanda 108 ev daha Covid-19 nedeni i...

BM esrarı tıbbi amaçlı kullanılması için tehlikeli uyuşturucu maddeler sınıfından çıkardıSonraki Haber

BM esrarı tıbbi amaçlı kullanılması için...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar