Köpek Sahiplendirme

Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu: “Coronaviruse bayram yaptırmayalım”

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bağlar Belediye Başkanı Beyoğlu: “Coronaviruse bayram yaptırmayalım”
Abone ol
Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, Kurban Bayramı öncesinde vatandaşlara Yeni Tip Coronavirüs (Covid-19) tedbirlerine uymaları çağrısında bulundu.

Vatandaşların tedbirlere dikkat etmemesi sonucu olarak kentte vaka sayısının bir türlü düşmediğini belirten Beyoğlu, “Son derece basit olan kurallara uyarak bayramı huzur ve sağlık koşulları içerisinde geçirebiliriz. Ne olur insanlığın ortak düşmanı olan bu salgına bayram yaptırmayalım” diye konuştu.

Bağlar İlçe Belediyesi, Kurban Bayramı ile ilgili önemli tedbirler alarak kurban satışlarının yeri olarak Yeniköy Mezarlığı karşısını belirledi.

Kurban kesimi için de Mardin Yolu Üzeri 2.Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı oto yıkama yeri ve Şanlıurfa yolu 25’inci kilometresinde bulunan besi organize sanayi bölgesi Beymir Et Kombinası yerinde karar kılındı.

Kesim ve satışların Yeni Tip Coronavirus (Covid-19) önlemlerine uygun olarak hijyen koşullarda gerçekleşmesi için önlemler hazırlandı. Buna göre satış ve kesim yerlerinde görev alacak belediye personeli vatandaşlara gerekli uyarılarda bulunacak.

Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, salgın riskinin Diyarbakır’da ciddi boyutlarda seyrettiğine dikkat çekerek vatandaşlardan Kurban Bayramı’nda tüm tedbirlere uymalarını istedi.

“Herkesin kendi tedbirini uygulaması şart”

“Nice bayramları sevdiklerimizle beraber değerlendirmek için bu bayramda dikkatli olarak Koronavirüse bayram yaptırmayalım” sözleriyle olayın ciddiyetinin altının çizen Beyoğlu, son derece basit olan kurallara herkesin uyması gerektiğini söyledi.

Beyoğlu, “Toplu etkinliklere katılmayalım, sosyal mesafe ve maske kuralına uyalım. Birbirimizle yakın teması keselim. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde kararlı ve başarılı şekilde yürütülen bu mücadeleden zaferle ayrılmak için hepimiz kendi tedbirlerimizi kendimiz almalıyız. Belediye olarak kurban kesimi ve satışı olmak üzere tüm önlemlerimizi almış durumdayız. Ancak bu tek başına yetmez, vatandaşlarımızın bu konuda tedbirli ve hassas olması gerekiyor. Bu vesile ile başta Diyarbakırlı hemşerilerimiz ve Bağlar halkımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ve İslam aleminin sağlık ve huzur içerisinde bayram geçirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
15 bin nüfuslu mahalleye uzun yıllar sonra asfalt yapıldıÖnceki Haber

15 bin nüfuslu mahalleye uzun yıllar son...

Berberler bekledikleri hareketliliği göremeyince hayal kırıklığına uğradıSonraki Haber

Berberler bekledikleri hareketliliği gör...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar