ücretli reklam

Azerbeycan için Genç Memur-Senden 81 ilde eş zamanlı açıklama

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbeycan için Genç Memur-Senden 81 ilde eş zamanlı açıklama
Abone ol
Genç Memur-Sen Türkiye’nin 81 ilinde Azerbaycan için bir araya gelerek destek açıklaması yaptı.

 

Genç Memur-Sen Azerbaycan için Ankara Ulus Heykel Meydanı başta olmak üzere 81 ilde şehir meydanlarında eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Pandemi tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirilen basın açıklamasına Genç Memur-Sen teşkilatları ve Türkiye’de öğrenim gören Azerbaycanlı gençler de katıldı. 

Genç Memur-Sen 81 il teşkilatıyla eş zamanlı olarak Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ’da 30 yıldır Ermenistan tarafından işgal edilmiş topraklarını işgalden kurtarma mücadelesine destek verdi.

"Ermenistan Tescilli Bir Saldırgandır" diyerek basın açıklamasını okuyan Genç Memur-Sen Genel Başkanı Mustafa Başkara, "Ermenistan otuz sene önce uluslararası hukuku hiçe sayarak, Azerbaycan toprağı olan Karabağ’ı işgal etmiş ve bu işgal esnasında hiçbir ahlaki kural tanımayan saldırganlığı ile adeta bir katliam gerçekleştirmiştir. Azerbaycan topraklarının neredeyse beşte birini işgal eden ve milyonlarca insanı yurtlarından ederek, başta Hocalı’da yaptığı soykırımı ile insanlık suçu işleyen Ermenistan’ın tescilli bir saldırgan olduğunu biliyoruz." dedi.

Başkara, "Bütün diplomatik ilişkilerin ötesinde derin bir bağ ile birbirlerine ‘Kardeş’ diyen Türkiye ve Azerbaycan dostluğunun boyutu telaffuzu ile vakidir. Bilinmelidir ki Türkiye’nin Azerbaycan’a yardımı ve desteği ‘her nasıl istiyorlarsa öyle’ olur." ifadelerini kullandı.

Basın açıklamasının ardından "iki vatan tek can Türkiye-Azerbaycan", "Karabağ bizimdir bizim kalacak" ve "Türkiye burada kardaşının yanında" sloganları atılarak son buldu. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
Gaziantepte devrilen motosikletteki 2 genç hayatını kaybettiÖnceki Haber

Gaziantepte devrilen motosikletteki 2 ge...

Hilvanda Coronavirus ile mücadele devam ediyorSonraki Haber

Hilvanda Coronavirus ile mücadele devam...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar