ücretli reklam

Azerbaycan ve Ermenistan geçici ateşkeste anlaştı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan ve Ermenistan geçici ateşkeste anlaştı
Abone ol
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 18 Ekim'de yerel saatle 00.00'dan itibaren insani amaçlı geçici ateşkeste anlaştı.

Açıklamada geçici ateşkes kararının, AGİT Minsk Grubu eş başkanı ülkelerinin devlet başkanlarının 1 Ekim tarihli bildirisi ile AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının 5 Ekim tarihli bildirilerine dayanarak ve 10 Ekim tarihli Moskova bildirisine uygun olarak kabul edildiği bildirildi. 

Ermenistan ve Azerbaycan, Moskova'da yapılan görüşmelerde, 10 Ekim saat 12.00'dan itibaren geçerli olmak üzere Dağlık Karabağ'daki cenazelerin ve esirlerin değişimini öngören insani amaçlı "ateşkes" kararı almıştı.

Alınan insani amaçlı ateşkesin ardından Ermenistan, ateşkesi ihlal ederek, Azerbaycan'ın Gence kentine füzelerle saldırması sonucu 10 kişi ölmüş, 35 kişi yaralanmıştı.

15 Ekim'de de Terter kentinde defin töreni için mezarlığa giden sivillere yönelik düzenlenen saldırıda, 4 kişi hayatını kaybetmiş, 4 kişi de yaralanmıştı.

Saldırılarını aralıksız sürdüren Ermenistan, bugün Gence'ye füzelerle bir saldırı daha düzenlemiş, 13 sivil hayatını kaybetmiş, 50'nin üzerinde sivil de yaralı olarak enkaz altından çıkartılmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kızıltepede çıkan kavgada 5 kişi yaralandıÖnceki Haber

Kızıltepede çıkan kavgada 5 kişi yaralan...

Adıyaman'da 118 ev daha karantinaya alındıSonraki Haber

Adıyaman'da 118 ev daha karantinaya alın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar