ücretli reklam

Azerbaycan ve Ermenistan ateşkes için anlaştı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan ve Ermenistan ateşkes için anlaştı
Abone ol
Ermenistan ile Azerbaycan dışişleri bakanlarının Moskova'daki görüşmesi sonrası, Dağlık Karabağ'da bugün saat 12.00'den itibaren ateşkes ilan edildiği açıklandı.

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov ile Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan'ın Moskova'daki görüşmesi yaklaşık 11 saat sürdü.

Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri bakanları ile aynı masaya oturan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, yerel saatle sabah 03.00'te ateşkes konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Lavrov, ateşkesin bugün saat 12.00'de başlayacağını duyurdu.

"İnsani yardım amaçlı olarak Uluslararası Kızılhaç Komitesi'nin arabuluculuğu ve kriterleri doğrultusunda esirlerin, tutsakların ve cenazelerin değişimi için ateşkes ilan edildi" denilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Azerbaycan Cumhuriyeti ve Ermenistan Cumhuriyeti, AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının arabuluculuğuyla, çözümün ana prensipleri temelinde barışçıl bir çözüme mümkün olan en kısa sürede ulaşmak amacıyla esaslı müzakerelere başlıyor.

Lavrov'un aktardığı ortak açıklamada ayrıca, bölgedeki belirli ateşkes parametrelerinin ayrı ayrı kararlaştırılacağı belirtildi.

Açıklamada, tarafların Dağlık Karabağ konusundaki müzakere formatlarını değiştirmemeye kararlı olduklarına da vurgu yapıldı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Diyarbakırda görev yapan doktor Covid-19 nedeni ile hayatını kaybettiÖnceki Haber

Diyarbakırda görev yapan doktor Covid-19...

Hatayda çıkan orman yangını 3 ilçeye yayıldıSonraki Haber

Hatayda çıkan orman yangını 3 ilçeye yay...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar