Azerbaycan Savuna Bakanlığı: Ermenilerin ateşkes ihlalinde 4 askerimiz hayatını kaybetti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan Savuna Bakanlığı: Ermenilerin ateşkes ihlalinde 4 askerimiz hayatını kaybetti
Abone ol
Azerbaycan Savuna Bakanlığı, bazı Ermeni silahlı birliklerin işgal edilen topraklardan çıkmadıklarını ve ilan edilen ateşkes süresi içinde 4 Azerbaycan askerini öldürüldüklerini, bazı sivilleri de yaraladıklarını açıkladı.
ücretli

Azerbaycan Savuna Bakanlığından yapılan açıklamada, 10 Kasım'da Azerbaycan, Rusya ve Ermenistan'ın imzaladığı ateşkesin ardından Hocavend ilinin Hadrut kasabasının kuzeybatı kesimindeki ormanlık alanda bazı Ermenistan silahlı güçlerinin kaldığı belirtildi.

Ermeni medyanın, söz konusu silahlı güçleri, ormanlık alanda yolunu kaybeden kişiler olarak göstermeye çalıştığına dikkat çekilen açıklamada, Ermenistan yetkililerinin, bu kişilerin bölgeden çıkması için Rusya tarafına haber verdiği bildirildi.

Açıklamada, "Azerbaycan tarafı Ermeni silahlı kuvvetlerinin topraklarından çekilmesi ile ilgili tüm koşulları sağladı. Ağır hava koşullarında bu bölgeye gelen Rus barış gücü askerleri, ormanlık alanda bulunan Ermeni silahlı kuvvetlerine araçlarından hoparlörle seslenerek bölgeden çıkmalarını istedi." denildi.

Tüm bunlara rağmen silahlı birliklerin bölgeyi terk etmediğine ve mevzi oluşturduklarına işaret edilen açıklamada, bu birliklerin 26 Kasım ve 8 Aralık'taki saldırılarında 4 Azerbaycan askerinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığı ifade edildi.

Açıklamada, Azerbaycan tarafının Rus unsurlarla yakın koordinasyon ve iş birliği içinde bölgede barışı sağlamak için çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Meteorolojiden 7 bölge için yağış uyarısıÖnceki Haber

Meteorolojiden 7 bölge için yağış uyarıs...

Yaptığı el işleri ile aile ekonomisine katkı sağlıyorSonraki Haber

Yaptığı el işleri ile aile ekonomisine k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar