Azerbaycan ordusu 27 yılın ardından Ağdama girdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan ordusu 27 yılın ardından Ağdama girdi
Abone ol
Ermenistan ile yapılan anlaşma gereği işgal altındaki Azerbaycan topraklarından Kelbecer 15 Kasım, Ağdam 20 Kasım, Lâçin ise 1 Aralık'a kadar Azerbaycan'a teslim edilecekti.

Dağlık Karabağ'da 44 gün süren çatışmaların ardından, Rusya'nın arabuluculuğunda, Azerbaycan ve Ermenistan arasında 10 Kasım'da varılan anlaşmayla, tüm askeri faaliyetlerin durdurulması karara bağlandı.

Anlaşmaya göre; işgal altındaki Azerbaycan topraklarından Kelbecer 15 Kasım, Ağdam 20 Kasım, Lâçin ise 1 Aralık'a kadar Azerbaycan'a teslim edilecekti.

Erivan yönetimi, Rusya aracılığı ile Kelbecer'den çıkmak için biraz daha süre istemiş, Azerbaycan da sürenin 25 Kasım'a kadar uzatılmasını kabul ettiğini duyurmuştu.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya'nın ara buluculuğunda imzalanan anlaşma gereği, Azerbaycan ordusunun 27 yılın ardından Ağdam'a girdiği duyuruldu.

Ağdam, 1993'te Ermenistan ordusu tarafından işgal edilmişti. İşgal nedeniyle yaklaşık 200 bin Azerbaycanlı bu toprakları terk etmişti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Dağlık Karabağda ölen Ermeni askerlerin sayısı revize edildiÖnceki Haber

Dağlık Karabağda ölen Ermeni askerlerin...

Kayıp kişinin cesedinin bulunmasıyla ilgili 2 şüpheli tutuklandıSonraki Haber

Kayıp kişinin cesedinin bulunmasıyla ilg...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar