Azerbaycan, Moskova Büyükelçisi Bülbüloğlunun geri çağrıldığı iddialarını yalanladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Azerbaycan, Moskova Büyükelçisi Bülbüloğlunun geri çağrıldığı iddialarını yalanladı
Abone ol
Azerbaycan Dışişleri Bakanlığı, Azerbaycan Moskova Büyükelçisi Polad Bülbüloğlu’nun geri çağrıldığına ilişkin basında yer alan iddiaları yalanladı.

Açıklamada, Bülbüloğlu’nun geri çağrıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığı belirtilerek, herhangi bir ülkedeki diplomatik temsilcilerin atanma ve geri çağrılma yetkisinin devlet başkanının yetkisi dahilinde olduğu hatırlatıldı.

9 Kasım’da Azerbaycan Silahlı Kuvvetlerine bağlı birlikler, Ermenistan'ın Yeraş yerleşim birimi yakınlarında Rusya'ya ait bir Mi-24 helikopterini düşürmüş, olayda iki Rus pilot hayatını kaybetmişti.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i arayarak sorumluların cezalandırılacağını belirtmişti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Bülbüloğlu'nun, Ermenistan-Azerbaycan sınırında düşürülen Rus Mi-24 savaş helikopteri hakkındaki "Savaş savaştır, her şey olabiliyor" ifadeleriyle ilgili açıklama yapmıştı.

Açıklamada, "Bu büyük bir hata. Eğer Rusya, ‘savaş savaştır’ ilkesini uygulasaydı yanıt yıkıcı olurdu. Moskova ise Bakü’nün özrünü kabul etti" denilmişti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Tunceli Valiliğinden 4.1 büyüklüğündeki depreme ilişkin açıklamaÖnceki Haber

Tunceli Valiliğinden 4.1 büyüklüğündeki...

Türkiye geneli Covid-19 denetimleri sürüyorSonraki Haber

Türkiye geneli Covid-19 denetimleri sürü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar