Avusturya İslami hareketlere baskılarını arttırıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Avusturya İslami hareketlere baskılarını arttırıyor
Abone ol
​Avusturya polisi, İslami faaliyetlerde bulunan İhvan-ı Müslimin ve Hamas'a mensup Müslümanlara yönelik gerçekleştirdiği baskında 30 kişiyi gözaltına aldı.

Avusturya'da yetkililer, "radikal" oldukları bahanesiyle Müslümanlara baskılarını arttırıyor.

Avusturya polisi, 4 eyalette 60 adrese düzenlediği operasyonlarda İhvan-ı Müslimin ve Hamas'a mensup 30 Müslümanı gözaltına aldı.

Styria (Steiermark) bölgesi savcılığının açıklamasına göre, Müslüman Kardeşler (İhvan) ve Hamas'a mensup oldukları veya onları destekleri bahanesiyle 70'ten fazla Müslüman ile çok sayıda İslami derneğe yönelik soruşturma yürütülüyor.

Soruşturma kapsamında Aşağı Avusturya, Steiermark, Karintiya ve Viyana eyaletlerinde "terör yapılanması oluşturmak" ve "teröre destek vermek" gibi suçlamalar da yer alıyor.

Gözaltıların Viyana'da 4 kişinin öldüğü saldırıyla ilişkili olmadığı ileri sürüldü, soruşturmanın bir yıl önce başlatıldığı belirtildi.

İçişleri Bakanı Karl Nehammer yaptığı açıklamada, gözaltına alınan Müslümanları,  "aşırıcılık yanlısı", "gaddar suç oluşumları" şeklinde niteleyerek hedef gösterdi.

Nehammer, "Baskınlar, siyasal İslam'ın köklerini kesme amaçlı yapılıyor." diyerek ülkede İslami oluşumları yönelik baskıları arttıracaklarının sinyalini verdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Yalova Valisi Muammer Erol Coronaviruse yakalandıÖnceki Haber

Yalova Valisi Muammer Erol Coronaviruse...

Elazığ'da 500 yetime yardım yapıldıSonraki Haber

Elazığ'da 500 yetime yardım yapıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar