ücretli reklam

Annelerin HDP İl Başkalığı önündeki evlat nöbeti 409 gündür sürüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Annelerin HDP İl Başkalığı önündeki evlat nöbeti 409 gündür sürüyor
Abone ol
​Çocuklarının HDP/PKK'liler tarafından kandırılarak dağa kaçırıldığı gerekçesiyle HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbetini başlatan ailelerin bekleyişi 409'uncu gününe girdi.

Ordu'dan Diyarbakır HDP İl binasının önündeki evlat nöbetine katılan Latife Ödümlü adlı anne, oğlunun peşinden İran ve Irak sınırlarına kadar gittiğini söyledi.

https://ilkha.com/evlat-nobeti/evlat-nobetindeki-bir-aile-daha-evladina-kavustu-140181

Bir yıldan fazla süredir evlat nöbetinde olduğunu belirten anne Ödümlü, "Hem yurt içinde hem yurt dışında oğlumu, kapı-kapı sorup aradım. Fakat kimse oğlumu bana göstermedi. Hastayım, bakacak kimsem de yok. Buraya evlat nöbetine katıldığımda HDP'liler, bana 'sen oğlunu satıp parasını da yediğimi' söylediler. Ama yılmadık, 19'inci kişi teslim oldu, çok sevindik. İnşallah, Allah bizlere de nasip eder." dedi.

"Allah hakkımı, HDP-PKK'ye bırakmasın"

Ordu'dan gelip evlat nöbetine katıldığını ve oğlunun bir buçuk yıl önce HDP tarafından Irak'a kaçırıldığını söyleyen anne Ödümlü, konuşmasına şöyle devam etti:

Evladımın kaçırıldığı günden beri rahat uyuyamıyorum. Evladımın peşinden İran, Irak ve Şengal'a kadar gittim. Ama PKK'liler, oğlumu bana göstermediler. Allah hakkımı HDP-PKK'ye bırakmasın.

Ben, oğluma sesleniyorum: Gel oğlum, bak burada huzurumuz kalmadı. Herkes bizimle alay ediyor. Oğlunu sen gönderdin, diyor. Oğlunu satıp parasını alıp yedin diyor. 19'uncu kişi gelip güvenlik güçlerine teslim oldu. Sende gel teslim ol.

Sizi kandırıyorlar. PKK, size 'gidip teslim olursanız sizi zindana atacaklar' diyorlar, inanmayın. PKK, size yalan söylüyor, ceza yok. Oğlum sen gelmeyene kadar ben buradan ayrılmayacağım.

Anne Ödümlü, oğlunun gelmeyinceye kadar evlat nöbetini bırakmayacağını söyledi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Esnaf umudunu kış sezonuna bağladıÖnceki Haber

Esnaf umudunu kış sezonuna bağladı

Başkan Vekili Aslan, ilçe esnafıyla bir araya geldiSonraki Haber

Başkan Vekili Aslan, ilçe esnafıyla bir...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar