Ankarada atlı birlikler devriye attı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ankarada atlı birlikler devriye attı
Abone ol
​Coronavirus tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Ankara Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğüne bağlı polis atlı birlikleri devriye attı.
ücretli

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Kasım’da gerçekleşen Kabine Toplantısı’nın ardından yeni tedbirler açıklamıştı. Alınan tedbirlerde 81 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kararlaştırılmıştı. Cuma günü saat 21.00’de başlayan iki günlük sokağa çıkma yasağı pazartesi saat 05.00’te sona erecek.

Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle Türkiye genelinde olduğu gibi Ankara’da da meydan, cadde ve sokaklarda sessizlik hâkim oldu.

Sessizliğe bürünen başkentte, polis ekipleri birçok noktada kontrol noktaları oluşturdu ve devriye gezdi.

Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasının dışında kalan kişiler haricinde kimsenin dışarıya çıkmasına izin vermiyor. Sessizliğe bürünen başkentte polis atlı birlikleri Kızılay Meydanı'nda devriye atıyor.

2 gün sürecek kısıtlama nedeniyle şehrin en işlek noktalarından olan Kızılay ile Ulus’ta yollar boş kalırken, sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde vatandaşların genel itibariyle kısıtlamaya uydukları görüldü.

Kentin birçok noktasında kısıtlamanın etkileri hissedilirken ana yollar, sokaklar, caddeler ve en işlek olan bulvarlar ile parklar gibi kentin tüm noktalarındaki normal zamanlardaki hareketlilik yerini sakinlik aldı. İzmir, Sakarya, İran, Yüksel ve Arjantin Caddeleri ile Karanfil Sokak, Kızılay Meydanı, Ulus Meydanı, Güven Park, Genç Park, Seymenler Parkı ve tüm camiler sessizliğe büründü.

Kentin birçok noktasında önlem alan polis ekipleri de uygulama noktalarında, kısıtlama kapsamı dışında olan vatandaşlardan kurum kimlik kartı veya çalışma belgesi istiyor. Atlı birliklerde Ankara’nın merkezinde aralıksız bir şekilde devriye attı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Batmanda cadde ve sokaklar sessizliğe büründüÖnceki Haber

Batmanda cadde ve sokaklar sessizliğe bü...

Malatyada uyuşturucu ticaretinden 37 kişi tutuklandıSonraki Haber

Malatyada uyuşturucu ticaretinden 37 kiş...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar