Köpek Sahiplendirme

Ankara Valiliğinden kamuda esnek mesai kararı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ankara Valiliğinden kamuda esnek mesai kararı
Abone ol
​Ankara Valiliği tarafından Coronavirus yayılımının en aza indirilmesi amacıyla kamuda uygulanacak esnek mesai esasları belirtilendi.

Konuyla ilgili Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, hamile ve kronik hastalığı olan kamu çalışanları idari izinli sayılabilecek, 10 yaş ve daha küçük yaşta çocukları olan kadın personeller, ikinci bir emre kadar evden çalışabilecek.

Koronayla Mücadele Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik İlave Tedbirleri İçeren Genelge'si, Vali Yardımcıları, Kaymakamlıklar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Bölge ve İl Müdürlükleri, İçişleri birimleri ve Valilik birimlerine gönderildi.

Genelgede, çalıştırılma biçimine bakılmaksızın kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara uzaktan çalışma, dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemlerinin uygulanabileceği esasının getirildiği belirtilerek, "Bu kapsamda 1 Eylül 2020 tarihinden itibaren valiliğimiz birimlerinde çalışan personelin durumlarının değerlendirilerek birim amirlerince dönüşümlü çalışma, uzaktan çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanacaktır.

Uygulamada; Cumhurbaşkanlığı genelgeleri doğrultusunda hamile ve kronik hastalığı olanların idari izinli sayılması, 10 yaş ve daha küçük yaşta çocukları olan kadın personelin ikinci bir emre kadar evden çalışması, diğer personelin dönüşümlü (haftalık) olarak çalışması ve dönüşüm sistemi içerisinde büroda bulunmayacak olan personelin mahalle denetim ekiplerinde görev yapmasının planlanması uygun görülmüştür" denildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Gül: Adliyenin kapısı adalete açılan kapıdır bu kapıdan herkes memnuniyetle ayrılmalıÖnceki Haber

Gül: Adliyenin kapısı adalete açılan kap...

10 büyük şehirde hava kalitesi son 4 ayda %85 düştüSonraki Haber

10 büyük şehirde hava kalitesi son 4 ayd...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar