ücretli reklam

Ankara Kürtaj Merkezleri

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Ankara Kürtaj Merkezleri
Abone ol

Kürtaj 18 yaşını geçmiş her yetişkin kadının kendi isteği ve arzusu doğrultusunda, tıbbi şartlar uygun olduğu takdirde yaptıracağı bir işlemdir. Kürtaj Ankara ‘da pek çok merkezde, hastanede, klinik ve muayenehalerde yapılan ve 10 haftaya kadar yasal olan bir işlemdir.

Kürtaj Nedir?
Kürtaj rahim içine yerleşmiş herhangi bir yabancı cismin ( istenmeyen gebelik, kendiliğinden sonlanmış gebelik, kan ya da sıvı birikmesi durumu v.b) temizlenmesi durumudur.

Kürtaj Nasıl Yapılır?
Kürtaj Ankara ‘da muayenehanemizde Op.Dr.Uzay Yıldırım ve uzman ekibi tarafından vakumlu kürtaj tekniği uygulanarak, ağrısız acısız, temiz ve hijyenik, güvenilir ve hasta mahremiyetinin ön planda tutulduğu bir anlayışla yapılır.

Vakumlu Kürtaj Nedir?
Vakumlu kürtaj günümüzde en yaygın kullanılan, olası risklerin minimuma indirildiği, riskleri olan ama bu risklere rağmen en hızlı ve güvenilir yöntemdir. Bu yöntemde rahim içine yerleştirilen kanül adında plastik bir pipet dıştanda bir enjektöre bağlanır ve uygulanan negatif basınç sayesinde gebelik kesesi vakumlanarak temizlenir.

Gebelik Haftası Nasıl Hesaplanır?
Gebelik haftası hesaplamak için en basit yöntem son adetin ilk gününü baz almaktır. Bir takvim yardımı ile ya da telefonunuza indireceğiniz herhangi bir adet takvimi ile yaklaşık haftanızı hesaplayabilirsiniz.  Eczaneden alınan idrar testleri sadece gebelik olup olmadığı ile ilgili bilgi verirken, kan testlerinde yine tahmini bir hafta gösterir. Ama bu konuda en net cevap ultrasonla yapılacak muayene sonucu elde edilir. Ultrason ile muayene gebelik haftasının doğru hesaplandığı en net durumdur.

Kan Uyuşmazlığı Nedir?
Annenin kan grubu negatif, babanın kan grubu pozitif olduğu zaman ortaya çıkan duruma rh uygunsuzluğu / kan uyuşmazlığı nedir ve böyle bir durumda, işlem sırasında kan uyuşmazlığı iğnesi yapılması gerekmektedir.

Kürtaj Hangi Durumlarda Hastanede Yapılır?
Kürtaj işlemi genel olarak muayenehanede yapılabilen bir işlemdir. Ancak bazı durumlarda hastanede yapmak gerekebilir. Hastada ileri derecede kalp ya da akciğer rahatsızlığı olması, on iki aydan daha yakın bir zamanda sezaryen doğum yapmış olması, uyuşturucu bağımlılığı, son 3 gün içinde fazla aspirin kullanımı gibi sebeplerle işlem için hastane koşullarını kullanmak daha uygun olacaktır. Bu ve benzeri durumlar dışında kürtaj 12 haftaya kadar muayenehanelerde yapılabilir.

Kürtajdan Önce ve Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Kürtajdan önce 5 saat kadar aç ve susuz olmanız önemlidir. Rahat kıyafetler giyinmeniz işlem sonrası konforunuz için uygun olacaktır.
Kürtajdan sonra 15-20 dakika kliniğimize dinlenip kendinizi iyi hissettiğinizde günlük yaşamınıza geri dönebilir, il dışından geldiyseniz şayet geri dönüş yoluna geçebilirsiniz.
Operasyon sonrası kullanmanız için antibiyotik ve ağrı kesici yazan bir reçete veriyoruz. Size yazılan antibiyotik kutusu bitene kadar kullanılmalıdır. Ağrı kesiciyi ise yalnızca ağrınız olduğunda almanız yeterli olacaktır.
İlk 15 gün kadar ağrı ve kanamanın olması normaldir. İlk adetiniz 3-6 hafta aralığında gerçekleşir. Yirmi gün cinsel ilişkiye girmemelisiniz. 15-20 gün kadar havuz ve denizden uzak durmalı ve ayakta duş almalısınız.
Aklınıza takılan her durumda bize danışabilirsiniz.

Kürtaj Sırasında Spiral Takılabilir mi?

Kürtaj işlemi sırasında spiral takmak çok uygun olacaktır. Hastamız hazır uyumuşken spiral takmak hem konforlu hemde hastanın hissetmediği bir işlem olacaktır.

Kürtaj İşlemi Yaptırıldığı Herhangi Bir Yerde Gözükür mü?

Kliniğimiz özel bir klinik olmasından dolayı herhangi bir resmi kayıt sistemimiz bulunmamakta ve hasta bilgileri gizli tutulmaktadır. Hastanın tıbbi durumu yapılan muayene ve işlemler hakkında hasta dışında bir kişiyle bilgi paylaşımı kesinlikle yapılmamaktadır. Önceliğimiz hasta mahremiyeti.

Kürtaj Fiyatları Nedir?

Kürtaj Ankara fiyatları özel her kurumda farklılık göstermektedir. Muayenehanemizde kürtaj işlemi için alınan ücret 8 haftaya kadar olan gebeliklerde 1500 TL, sekiz ve üzeri 10 haftaya kadar olan gebeliklerde 1750 TL dir. Bu ücretlere muayene, işlem, anestezi ve 10 gün sonra yapacağımız kontrol muayenesi dahildir.

Anahtar Kelimeler:
WHO, Covid-19 vaka sayısının hızla arttığı Avrupayı uyardıÖnceki Haber

WHO, Covid-19 vaka sayısının hızla arttı...

Engelliler, camilerle aralarındaki engellerin kaldırılmasını istiyorSonraki Haber

Engelliler, camilerle aralarındaki engel...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar